TCDD'den ek sefer

TCDD Genel Müdürlüğü, İzlanda'daki yanardağ patlaması nedeniyle havayolu seferlerinin iptal edilmesi sonucu artan yolcu talebini karşılamak için İstanbul-Bükreş-İstanbul hattında kuşetli vagonlardan oluşacak 312 yolcu kapasiteli bir treni sefere koydu.

18 Nisan 2010 Pazar, 15:54
Abone Ol google-news

Alınan bilgiye göre, İzlanda'da meydana gelen volkan patlaması sonucu Avrupa'da çoğu havalimanının uçuşlarını iptal etmesi nedeniyle, Avrupa yönüne yapılan seyahatlerde demiryollarına talep arttı.

TCDD Genel Müdürlüğü, yolcu taleplerini karşılamak amacıyla ilgili demiryollarının da onayını alarak İstanbul Sirkeci Garı'ndan her gün saat 22.00'de hareket eden Bosfor Ekspresi'ne çok sayıda vagon ekledi. Buna göre, Bosfor Ekspresi'ne bağlanan bu ilave vagonlar ile İstanbul-Bükreş-İstanbul güzergahında 4 kuşetli ve 2 yataklı vagon, İstanbul-Belgrad-İstanbul hattında ise 1 kuşetli ve 1 yataklı vagon her gün karşılıklı olarak işletilecek.

Bulgaristan ve Romanya ile Bosfor Ekspresi teşkilatında yer alan bu vagonlarla İstanbul-Bükreş, İstanbul-Sofya ve İstanbul-Belgrad'a kadar direkt seyahat edip bu garlardan aktarma yapılarak Avrupa'ya seyahat edilebilecek.

TCDD Genel Müdürlüğü, artan yolcu talebini karşılamak için yarın kuşetli vagonlardan oluşacak 312 yolcu kapasiteli bir ilave treni İstanbul-Bükreş-İstanbul parkurunda sefere koyacak. Söz konusu tren, 15.00'te Sirkeci garından hareket edecek ve ertesi gün saat 15.00'te Bükreş'e ulaşacak.

Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyen yolcuların ilave tren ile Bükreş'e gidip, buradan saat 16.00'da Viyana istikametine hareket eden tren ile Viyana'ya ulaşmaları mümkün olacak. İlave sefer biletleri, Bosfor Treni ile aynı fiyattan bugün 21.00'den itibaren satışa sunulacak.

TCDD'nin ilave ek treninin Avrupa seferlerinde bir ilk olduğu öğrenildi.