TEM'e ek şerit açılacak

Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Kocaeli valilikleri ile emniyet yetkilileri bir araya gelerek Ramazan Bayramı'nın son günü yoğunlaşması beklenen trafiğin çileye dönüşmemesi için ek tedbirler alacak.

19 Ağustos 2012 Pazar, 18:40
Abone Ol google-news

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 4 günlük bayram tatili için özellikle İstanbul'dan çıkış istikametinde yaşanan yoğun trafiğin dönüş yolunda da yaşanmaması için harekete geçildiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

''Bazı güzergahlarda İstanbul'a gidiş istikametinde ek şeritler açılması planlanıyor. Özellikle TEM otoyolunun İzmit doğu kavşağı ile Gebze arasında İstanbul gidiş istikametinde ek şeritlerin trafiğe açılması ve bazı başka tedbirlerin alınması bekleniyor. Düzenlemeyle ilgili yarın Karayolları, İzmit ve İstanbul valiliği ile emniyet yetkilileri toplanarak trafiğin dönüş yolunda rahatlaması için alınacak tedbirleri karara bağlayacak. Alınacak tedbirler aynı gün halka duyurulacak.''

Bu arada, dönüş yolunun çileye dönüşmemesi için vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade eden yetkililer, açıklanacak tedbirlere uygun hareket edilmesi gerektiğini belirtti.