Terim: Emre Mor sıradışı bir oyuncu

İlk kez A Milli Takımı formasını giyen Nordsjaelland takımından Emre Mor, şans bulduğu 45 dakika içinde kendini gösterdi. Terim de, Emre’nin sıradışı bir futbolcu olmasından dolayı milli takımda olduğunu söyledi.

30 Mayıs 2016 Pazartesi, 09:33
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, takımı beğendiğini söylerken, Emre Mor hakkında övgü dolu sözler kullandı.

Karadağ’ın gücü, oynama isteği, oynatmama isteği ve çok adamla savunması bakımından zor bir rakip olduğunu söyleyen Terim, “İlk yarıda yüzde 73’e 27 topla oynama var. Bu benim istediğim bir oran ama pozisyona girememe var. O benim istemediğim bir şey... İkinci devrede kazanmak için de bir takım hamleler yaptım. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.

İlk kez A Milli Takımı formasını giyen Emre Mor ile ilgili düşüncelerini açıklayan Terim, şunları söyledi:

Henüz 18 yaşında

“Emre Mor büyük riskti benim için... Ne yapacağı kapalı kutuydu. Gitmeden görmek istedim. Açıkçası Emre’nin burada olmasına sebep, sıradışı bir oyuncu olması... Çok şükür iyi oynadı. Ben önemli işler yapacağını düşündüğüm için davet ettim. Kolay bir şey değil, heyecan var. İlk kez oynuyor, henüz 18 yaşında... Bu tip gençleri almaya devam edeceğiz. Onun alınmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Euro 2016’ya gidip gitmeyeceğine henüz karar vermedim ama onun adına da, ülkem adına sevindim.”

23 kişilik kadronun belirlenmesi için önünde iki günlük süre bulunduğuna dikkat çeken Terim, “İki günümüz herhalde telefonu bırakıp, yardımcılara da, mesai arkadaşlarıma da biraz beni rahat bırakın diye rica edeceğiz. En doğru şekilde 20+3 yapmaya çalışacağız. Sıkıntılı mevkilerimiz var. İşimiz çok olacak gibi görünüyor” dedi.