THY kabin amiri otelde ölü bulundu

Türk Hava Yolları’nda (THY) kabin amiri olarak görev yapan 45 yaşındaki Sema Müstecaplıoğlu (en sağda), Osaka-İstanbul uçuşu öncesi dinlendiği otel odasında ölü bulundu. Müstecaplıoğlu’nun kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

10 Mart 2013 Pazar, 21:52
Abone Ol google-news

Osaka-İstanbul seferi için kaldığı otelde istirahat eden Sema Müstecaplıoğlu’nun kabin görevlisi arkadaşları uçuş öncesi havalimanına gitmek için Osaka’daki otel lobisinde bekliyorlardı. Uzun bir süre bekleyen arkadaşları daha sonra otel odasını aradı.

Sema Müstecaplıoğlu’nun telefonları cevap vermeyince panikleyen diğer kabin görevlileri kaldığı odaya çıktılar. Kapıyı uzun süre çalan arkadaşları Müstecaplıoğlu’nun kapıyı açmaması üzerine durum otel görevlilerine bildirildi. Hürriyet'in haberine göre; otel görevlileri tarafından kapı açılırken, arkadaşları Müstecaplıoğlu’nun cansız bedeni ile karşılaştı.

Müstecaplıoğlu’nun cenazesi otopsi için hastaneye kaldırılırken, yapılan ilk incelemede kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. Kabin Amiri Sema Müstecaplıoğlu’nun cenazesinin hafta başında Türkiye’ye getirileceği belirtildi.

6 Ağustos 1968 doğumlu olan Müstecaplıoğlu, evli ve bir çocuk annesiydi. 1990 yılında THY’de çalışmaya başlamış ve yaklaşık 3 yıldan beri de Kabin Eğitim Şefi olarak görev yapıyordu.