Tokalaşma seremonisi iptal

Chelsea'nin takım kaptanı John Terry'nin Queens Park Rangerslı Anton Ferdinand'a ırkçı ifadeler kullandığına yönelik iddialar nedeniyle Chelsea-Queens Park Rangers maçı öncesindeki tokalaşma seremonisi iptal edildi.

27 Nisan 2012 Cuma, 20:02
Abone Ol google-news

Ligin ilk yarısında oynanan maçta Chelsea'nin takım kaptanı John Terry'nin Queens Park Rangerslı Anton Ferdinand'a ırkçı ifadeler kullanıp kullanmadığı tartışmaları devam ederken, lig yönetimi, 29 Nisan Pazar günü oynanacak maç öncesinde herhangi bir gerginlik yaşanmaması için el sıkışma seremonisini iptal etti.

İngiliz basınında, Ferdinand'ın maç öncesinde Terry'nin elini sıkmayacağı yönünde haberler yer almıştı.

İki futbolcu arasındaki iddialar nedeniyle daha önce de Chelsea ile Queens Park Rangers arasında oynanan Federasyon Kupası maçındaki seremoni de federasyon tarafından iptal edilmişti.

Irkçı ifadeler kullandığı ileri sürülen Terry hakkında dava açılmış, hakim ilk duruşmada davanın Avrupa Futbol Şampiyonası sonrasına denk gelen 9 Temmuz'da görülmesine karar vermişti.

Premier League'de daha önce de Manchester Unitedlı Evra'ya ırkçı sözler söylediği gerekçesiyle 8 maç ceza alan Livepoollu Suarez, lig maçı öncesinde düzenlenen seremonide Evra'nın elini sıkmamıştı. Uruguaylı yıldız, gelen tepkiler üzerine özür dilemişti.