Toys 3, 2 Temmuz'da gösterimde

Lee Unkrich'in yönettiği 'Oyuncak Hikayesi 3' (Toys 3), 2 Temmuz'da vizyona girecek. Film, Disney Digital 3D olarak gösterilecek.

16 Nisan 2010 Cuma, 09:23
Abone Ol google-news

Yapımcılığını Darla K. Anderson'ın yaptığı 'Oyuncak Hikayesi 3'ün (Toys 3) İngilizce seslendirmelerini Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Don Rickles, Wallace Shawn, John Ratzenberger, Estelle Harris, John Morris, Laurie Metcalf, R. Lee Ermey, Jodi Benson, Ned Beatty ve Michael Keaton üstlendi. Filmin müzikleri ise Randy Newman'a ait.

Serinin üçüncü bölümünde Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanıyor, sadık oyuncakları ise belirsiz gelecekleri yüzünden endişe içinde. “Oyuncak Hikayesi 2” ve “Kayıp Balık Nemo”nun ortak yönetmeni Lee Unkrich seyircilerin sabırsızlıkla beklediği bu filmin yönetmenliğini yapıyor. “Küçük Gün Işığım”ın Oscar ödüllü senaristi Michael Arndt ise bu filme eşsiz yeteneğini ve komedi anlayışını katıyor. “Oyuncak Hikayesi 3” sinemalarda Disney Digital 3D™ olarak gösterilecek.

Filmden notlar
 
•    Yönetmen Lee Unkrich 1994 yılında, “Oyuncak Hikayesi”nde kurgucu olarak Pixar Animation Studios’da işe başladı ve “Bir Böceğin Yaşamı” filminde kurgu şefi olarak görev yaptı. 1999’da, Altın Küre kazanan “Toy Story 2”nin ortak yönetmeni olarak yönetmenliğe adım attı. “Sevimli Canavarlar”ın da ortak yönetmenliğini yapan Unkrich, Oscar kazanan “Kayıp Balık Nemo”nun kurgu şefliğini de üstlendi.

•    Orijinal “Oyuncak Hikayesi”nin seslendirme ekibi Oyuncak Hikayesi 3’te yeniden işbaşında; aralarında John Ratzenberger de var (Hamm’in sesi) ve Ratzenberger, Disney-Pixar’ın 11 filminin tamamında bir karakter seslendiren tek isim. Ayrıca Oscar ödüllü besteci Randy Newman da ekipte yer alıyor (“Oyuncak Hikayesi,” “Oyuncak Hikayesi  2,” “Sevimli Canavarlar.”).

•    “Oyuncak Hikayesi” 22 Kasım 1995’te vizyona girdi ve tamamı bilgisayarla yapılan ilk sinema filmiydi ve ABD’de 192, dünya genelinde 362 milyon dolarla gişede yılın en başarılı filmi oldu.

•     “Oyuncak Hikayesi” üç Oscar ve iki Altın Küre ödülüne aday gösterildi. “Oyuncak Hikayesi 2” bir Oscar ve iki Altın Küre ödülüne aday gösterildi ve En İyi Komedi Müzikal dalında Altın Küre kazandı. “Oyuncak Hikayesi 2” aynı zamanda En İyi Film Şarkısı dalında Grammy de kazandı. (Randy Newman, “When She Loved Me”).

•    “Oyuncak Hikayesi”nin yönetmeni John Lasseter, Pixar’ın “Oyuncak Hikayesi” ekibine yaptığı liderlik sayesinde, bilgisayarda hazırlanan ilk çizgi sinema filmiyle Akademi tarafından Özel Başarı Oscarı’yla ödüllendirildi.

•     “Oyuncak Hikayesi 2” tamamı dijital olarak hazırlanan, basılan ve gösterilen ilk filmdir. Ayrıca ilk filmden daha iyi bir gişe hasılatı elde eden ilk animasyon filmidir. Film ABD, İngiltere ve Japonya’da gişe rekorları kırdı ve 1999’da ABD’de 245 milyon dolar, dünya çapında 485 milyon dolar gişe hasılatıyla yılın en iyi gişe filmi oldu.