TTB yöneticilerinin ‘hazır mütalaa’ itirazı reddedildi

“Savaş bir halk sağlığı sorunudur” açıklaması nedeniyle “terör örgütü propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” iddiasıyla haklarında dava açılan Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 2016-2018 dönemi Merkez Konsey üyeleri, ikinci kez hâkim karşısına çıktı.

20 Mart 2019 Çarşamba, 23:41
Abone Ol google-news

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davaya Avrupa Hekimler Daimi Komitesi Önceki Dönem Başkanı Jacques de Haller, Dünya Tabipler Birliği Genel Sekreteri Otmar Kloiber ve çok sayıda tabip odası üyeleri de destek verdi.

Avukat Ziynet Özçelik, “Geçen celse; savcı, flash disk çıkardı ve ‘mütalaa hazır’ dedi. Sayın Savcı’nın yargılananların ve bizlerin suça karşı açıklamalarının ardından mütalaa hazırlayacak vakti yoktu. Savcı sizin huzurunuzda ve bizim huzurumuzda önceden hazırlanan bir belgeyi sunmakta sakınca görmedi” diyerek, savcının değiştirilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, Özçelik’in savcıya ilişkin talebini oybirliğiyle reddetti. Avukat Mustafa Güler de iddianameyi eleştirerek, “Erişim engeli bulunan sitelerden talimat alındığını iddia ediyor” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı 3 Mayıs’a erteledi.