Tuba'nın tek hayali yürüyebilmek: Demir parçası da olsa yeter...

MANİSA'da yaşayan ve doğuştan bacakları ile ellerinin bir kısmı olmayan 21 yaşındaki Tuba Köroğlu, yürüme hayalini gerçekleştirmek için destek istedi. Çocukluğundan bu yana tek hayalinin ayakta durup yürümek olduğunu söyleyen Köroğlu, "Demir parçası da olsa yeter ki beni ayakta tutsun. Protez ya da organ nakli için destek istiyorum" dedi.

20 Kasım 2016 Pazar, 10:19
Abone Ol google-news
Yunusemre'nin Horozköy Mahallesi'nde yaşayan doğuştan bacakları ve ellerinin bir kısmı olmayan Tuba Köroğlu, yürüme hayali kuruyor. Ayakta durmak ve yürümek istediğini söyleyen Köroğlu, yıllardır yürüyen insanlara imrenerek baktığını dile getirdi. 2 kardeşinin daha bulunduğunu ve ailesinin maddi durumunun kötü olduğunu anlatan Köroğlu,
 
"Doğuştan yürüme engelliyim. Bacaklarımın dizden aşağısı yok. Tedavi olmayı çok istiyorum. Ben bacak nakli ya da protez yapılmasını istiyorum. Riski çok fazla biliyorum ama hayatımda bir kez olsun yürüyebilmek, ayakta durmak istiyorum. Doktorlar organ naklinin çok riskli olduğunu söylüyor. Ama Ankara'da ya da yurtdışında belki yapılabilir" dedi.

"DEMİR PARÇASINA DA RAYIZIM"

Yıllardır araştırma yaptığını ve protezin maliyetinin 200 bin lira olduğunu öğrendiğini ifade eden Köroğlu, bu parayı bulamadıkları için hayalini gerçekleştiremediğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Köroğlu,
 
"En büyük hayalim bu. Çocukluğumdan bu yana bunun hayalini kuruyorum. Ben buradan Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Bana destek olmasını, tedavi olmamı sağlamasını istiyorum. Bu mesajımı görürse görmezden, duymazdan gelmesin. Yıllardır kurduğum hayali gerçekleştirmemi sağlamasını bekliyorum. Aslında organ nakli istiyorum. Ama bu çok tehlikeli olursa ben proteze de razıyım. Demir parçası da olabilir. Yeter ki beni ayakta tutsun. Herkes başka hayaller kurar. Ben sadece yürümenin hayalini kuruyorum. Ben de diğer insanlar gibi ayakta durmak istiyorum. Protez için maddi durumumuz yok. Bunun için destek bekliyorum" diye konuştu.