Türk toplumunun yardımlarını iade etti

Geçtiğimiz hafta ABD'de, Los Angeles Belediye Meclis adayı Christine Essel'e yardım amacıyla düzenlenen yemekte Türk toplumu tarafından Essel'e verilen para ve çeklerin geri iade edildiği iddia edildi.

31 Ekim 2009 Cumartesi, 11:01
Abone Ol google-news

Los Angeles Belediye Meclis adayı Christine Essel, Ermeni toplumundan gelen aşırı baskılar sonrasında Türk toplumundan aldığı bağışları iade etmeye başladığı öğrenildi. Essel'in Türk toplumu ile bir araya geldiği toplantının duyumunu alan Ermeni lobisi, Essel'i sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşı olması karşılığında para yardımı almakla suçladı.

Toplantının asıl amacının Türk toplumuyla tanışmak, şehir sorunlarını paylaşmak olduğunu ve belirli bir siyasi amaç için değil, sadece belediye seçimlerine destek amaçlı olarak para yardımı aldığını belirten Essel, Ermeni basınından gelen asılsız iddialar karşısında para yardımlarını iade etmek zorunda kaldı. ABD'de kanunlar gereği politikacıların belirli bir politik görüş veya konuyu savunmak amacıyla parasal yardım toplamaları yasak ve hapis cezası yaptırımına sahip. Ermeni lobisi tarafından suçlamalarla karşılaşan Chirstine Essel, Ermeni rakibi Paul Krekorian'a karşı Aralık ayında Los Angeles Belediye Meclis üyeliği seçimleri için yarışacak.