Türkiye-Almanya maçı Alman medyasında

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A Grubu'nda oynanan ve Almanya'nın Türkiye'yi 3-1 yendiği karşılaşma, Alman medyasında geniş bir şekilde yer aldı.

08 Ekim 2011 Cumartesi, 08:10
Abone Ol google-news

Bild gazetesinin internet sitesi, "Jogi;nin (Alman teknik direktör Joachim Löw) 50. galibiyeti" başlığı ile verdiği haberde, Löw;ün gençlerinin durdurulamadığı yorumu yapıldı.
Almanya'nın Avrupa Şampiyonası elemelerinde üst üste 9. galibiyeti aldığı belirtilen haberde, bunun Löw'un de 50. galibiyeti olduğuna işaret edildi.

Kicker dergisinin internet sitesi de, Alman Milli Takımı;nın muhteşem serisini sürdürdüğü ve Avrupa Şampiyonası elemelerinde 9 maçta 9. galibiyeti aldığı belirtildi.

Spox adlı internet sitesi de, ''FC Bayern;in yıldızları 50 bini susturdu" başlığı ile verdiği haberde, Alman Milli Takımı;nın Türkiye;de de yenilmezliğini sürdürdüğü ve 9 maçta 9 galibiyet aldığı ifade edilerek Türkiye;nin sonuçta zayıf kaldığı ve Avrupa Şampiyonası'na katılmayı zora soktuğu belirtildi.

Löw, "50 bin seyirci önünde galip gelmek olumlu"

Löw de, karşılaşmadan sonra Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD'ye yaptığı açıklamada, dolu olan statta direndiklerini, sakinliği koruduklarını ve üstün oynadıklarını belirterek, "Sonuç olarak burada, 50 bin seyirci önünde, mutlaka kazanmak isteyen bir takıma karşı galip gelmek olumlu" ifadesini kullandı.

Belçika maçını ciddiye alacaklarını ve takımda çok fazla değişikliğe gitmeyeceğini ifade eden Alman teknik adam, takım nasıl olursa olsun Belçika;ya karşı ciddi oynamalarının önemli olduğunu ve 10. maçı da kazanmak istediklerini kaydetti.

Alman milli oyuncu Sami Khedira da, Türkiye'ye karşı oynanan karşılaşmayı başından beri ciddiye aldıklarını, bir kaç kontratağın değerlendirilmesi durumunda farkın daha daha fazla olabileceğini belirterek, Türk milli takımının özellikle de duran toplarda açık verdiğini, bundan da faydalandıklarını belirtti.

Karşılaşmanın ikinci golünü atan Thomas Müller de, sergiledikleri oyundan memnun olduklarını, yakaladıkları fırsatları daha iyi değerlendirmeleri durumunda daha fazla gol atabileceklerini ifade etti.