Türkiye Değişim Hareketi'nin Abant toplantısı

Türkiye Değişim Hareketi Lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, partileşme sürecini değerlendirmek üzere harekette yer alanlarla Abant'ta bir araya geldi.

05 Kasım 2009 Perşembe, 12:23
Abone Ol google-news

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Onur Kumbaracıbaşı, partileşme süreciyle ilgili gazetecilere yaptığı yaptığı açıklamada, Türkiye Değişim Hareketi'nin ''gerçek değişimi sağlama çabası olduğunu'' ifade etti. Kumbaracıbaşı, şunları söyledi:
''Türkiye'nin siyasal yaşamında, ekonomik yaşamında, toplumsal yaşamında köklü değişimleri gerçekleştirmek amaçlanıyor ve programla ilgili çalışma yapan arkadaşlarımızda bu hedefler doğrultusunda görüşlerini sunuyorlar.  Burada öne çıkan temel görüşün ve yaklaşımın değişimle ifade edilmesinin de çok büyük bir öneminin olduğuna inanıyorum. Çünkü Türkiye'de siyasal kökenlerinde siyasal ideolojik yaklaşımlarından kopmuş partilerin, vaktinde değişimi gerçekleştiremediği görüldü.''

Bir siyasi hareketin kalıcı olması gerektiğini dile getiren Kumbaracıbaşı, ''Bizim amacımız da kalıcı olmak ama bunun takdiri vatandaşlarımıza ait. Vatandaşlarımız 'sizinle beraberiz, yürürüz arkanızdayız' derlerse elbette ki bu hareket birden bire belki de şu anda tahmin edilemeyecek bir güce ulaşır'' dedi.

Türkiye Değişim Hareketi'nin CHP'nin oylarını nasıl etkileyeceğine de değinen Kumbaracıbaşı, ''Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyu artar, azalır o bizim dışımızdaki bir olay. Onu da vatandaş takdir edecek'' diye konuştu.