"Türkiye'de başbakan ve hükümet boşluğu vardır''

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, ''Bugün Türkiye'de bir başbakan, bir hükümet boşluğu vardır'' dedi.

22 Haziran 2010 Salı, 19:35
Abone Ol google-news

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Çorum'da partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, son günlerde Türkiye'nin gündeminin teröre odaklandığını belirtti.

''İlk defa Türkiye Cumhuriyeti devletinin savunma durumuna geçtiğini'' ifade eden Erçelebi, şöyle konuştu: ''57'nci hükümet, yani DSP'nin başında bulunduğu dönemde terör sıfırlanmıştı. Terörün para kaynaklarını kuruttuk, mühimmat yollarını kapattık. Sınır güvenliğini sağladık. Hiçbir zaman istihbarat zaafına uğramadık. Türkiye kendi istihbaratını kendi sağladı ve terörü bitirdi. Hiçbir komşumuza da 'sen teröre yataklık yapıyorsun' demedik.

İstenince oluyor. Bunu istemek için önce ülkede bir başbakanın ve hükümetin olması lazım. Bugün Türkiye'de bir başbakan, bir hükümet boşluğu vardır. Hükümet ve iktidar zaafı vardır. Başbakan yine bağırıp çağırıyor. Başbakanlar bağırıp çağırmaz gerekeni yapar. Çünkü onun elinde her şey vardır. Bu ülke Erdoğan'ı bağır çağır faturayı da medyaya kes diye başbakan yapmadı. Başbakan kimseye bağırıp çağırmasın, gerekeni neyse onu yapsın. Gelsin TBMM;de özel bir gündemle toplanalım. Hepimiz kendisine çözüm önerilerimizi söyleyelim. O da eğer ciddiyse gerekeni yapsın.

Çorum'dan hükümete sesleniyoruz. Biran önce Meclis'te özel bir gündemle toplanalım. Bağırıp çağırarak daha fazla gencimizin şehit olmasına yol açmayalım. Demokratik kurumlara, askerimize, polisimize ve yargımıza bütün desteği verelim.''