Türkiye’den İspanya’ya siber saldırı!

An itibariyle Türkiye genelinde internette ciddi bir yavaşlık söz konusu. İlk etapta yerel sanılan bu olayın tüm ülkeyi etkilemesinin sebebi bir siber saldırı. İddiaya göre Türkiye’den İspanya’ya ciddi bir siber saldırı gerçekleştirilmiş durumda. Saldırının detayları haberimizde.

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 22:44
Abone Ol google-news

Halen daha devam eden saldırı sabah saatlerinde başladı aralıklarla devam etti. Norse isimli internet sitesinde takip edilen saldırıyı sizler de anlık olarak görebiliriz. Şu an dünya üzerinde en çok saldırı gerçekleştiren ülke olarak Türkiye, saldırıların hedefi ise İspanya olarak görülmekte. İzmir’in Gaziemir ilçesinden gerçekleştirilen saldırıda o bölgedeki bir veri merkezi kullanılıyor. Saldırıyı yapan kişinin ismi olarak Ömür Akgün isimli şahısı görmekteyiz ancak bu saldırıları onun yaptığı anlamına gelmiyor. Bir siber saldırı grubu bu ismi ve veri merkezini kullanıyor olabilir.


Yukarıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz üzere yoğun bir saldırı söz konusu. DDos tipindeki saldırı domain üzerinden gerçekleştiriliyor. Saatlerdir yapılan saldırı halen devam ediyor ve bu saldırının ülke genelini etkilediği söyleniyor. Saldırıya sosyal medyadan tepki büyük. Bazı kullanıcılar Ömür Akgün isimli şahsı “yerli gururumuz” olarak ifade ederken bazıları ise internet yavaşlamasından dolayı son derece sitemkar hatta ağır sözlere başvuranlar da var. Saldırıyı canlı olarak takip etmek için buradaki linke tıklayarak Norse isimli internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Stagefright virüsünden korunmak için 5 uygulama!