Türkoğlu'ndan maaş açıklaması: Gülüp geçiyoruz!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilen eski basketbolcu Hidayet Türkoğlu, maaşı ile ilgili eleştirileri 'karalama' olarak nitelendirdi ve "Bunlara gülüp geçiyoruz" dedi.

24 Mart 2016 Perşembe, 13:26
Abone Ol google-news

<video:503807>

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilen Hidayet Türkoğlu, Bayrampaşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Türkoğlu, "Bu görev benim ve ailem için şeref vericidir. Hem kendisinden hem de değerli ailesinden Allah razı olsun diyorum. İnşallah bana verdiği bu görevde ona layık olmaya çalışacağım" dedi. Hidayet Türkoğlu, maaşıyla ilgili iddialarıyla ilgili soruya ise, "Ben, ülkesine hizmet etmek için bulunan bir insanım. Bu süreçte bu tip karalamalarla tabi ki karşılaşacağız. Bunlara gülüp geçiyoruz" yanıtını verdi.

Türkoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine atanmasıyla ilgili açıklamalarda da bulundu. "Sayın Cumhurbaşkanımıza beni bu sıfata layık gördüğü için ne kadar teşekkür etsem azdır" diyerek sözlerine başlayan TÜrkoğlu, "Bu benim ve ailem için şeref vericidir. Hem kendisinden hem de değerli ailesinden Allah razı olsun diyorum. İnşallah bana verdiği bu görevde ona layık olmaya çalışacağım" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞI MAAŞI
Bir gazetecinin, "Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı maaşınız ile ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili ne söyleyeceksiniz" şeklindeki bir soruya ise Hidayet Türkoğlu, "Maalesef ki şu konumdan sonra her olumsuz şeye de cevap vermek bazen inanın mantıklı değil. Bildiğiniz gibi daha sonra Cumhurbaşkanlığından yapılan bir açıklama oldu. Spor hayatımda da bunu çok yaşadım. Bu süreçte de bunu çok yaşayacağım. Doğal olarak herkesin sizi sevmesini bekleyemezsiniz. Sizi sevmeyenler tarafından yapılan yanlış haberlerle farklı bir algı uygulamaya çalıştılar. Ben kendimi biliyorum. Çoğu insan da benim nasıl bir insan olduğumu biliyor. Ben, ülkesine hizmet etmek için bulunan bir insanım. Bu süreçte bu tip karalamalarla tabi ki karşılaşacağız. Bunlara gülüp geçiyoruz" diye yanıtladı.

"BEN YİNE BİLDİĞİMİ İŞTE FAYDALI OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"
Türkoğlu, siyaset ile ilgili konuşup konuşmayacağıyla ilgili olarak, "Siyaset demeyelim. Aslında ben yine bildiğim işte faydalı olmaya çalışacağım. Ben uzun yıllar spor yapan bir insandım. Hayatımın çoğunu sporla kazanmış bir insanım. Bu şekilde devam etmeye çalışacağım. Spor faaliyetlerinde mümkün olduğunca başrol olmaya çalışacağım. Bu yüzden Türk gençliğine nasıl faydalı olabilirim diye düşünüyorum ve düşünmekteyim. Bu konu da az da olsa bir faydam olursa ne mutlu bana..." diye konuştu.

"ÜLKEMİZİN ÜZERİNDE KARA BULUTLAR DOLAŞIYOR"
Hidayet Türkoğlu'na İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen terör saldırısı ve arkasından bazı spor müsabakalarının ertelenmesinin hatırlatıldı. Türkoğlu'na İstanbul'da yapılacak Kadınlar Euroleague Final Four maçları için Rus kulüplerinin katılıp katılmayacağı soruldu. Türkoğlu, "Bu konuda şu ana kadar bir duyum almadık. Bu konuda benim yorum yapmam doğru olmaz. Gerek sayın cumhurbaşkanımız, sayın başbakanımız ve spor bakanımız bu konu ile ilgili mutlaka açıklama yapacaktır. Ancak bu konuda şu ana kadar öyle bir duyum almadım. Talihsiz durumlarla karşılaştık. Ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Biz güçlü bir ülkeyiz ve en kısa zamanda bunu da atlatacağız. Önemli olan bu birlikteliği hiçbir şekilde bozmamak. Sporun her zaman birleştirici yanı olmuştur. İnanıyorum ki bu tür aktiviteler fazlalaştıkça halkımız da bu organizasyonları sahiplenmiştir. İnşallah problemsiz bir turnuva geçiririz" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya yeni danışman Hidayet'i konuşuyor: Saray'ın perdelerini taktıracak sanırım

Türkoğlu, Saray'a resmen atandı... İşte alacağı ücret

Cumhurbaşkanlığı'ndan Hidayet Türkoğlu açıklaması

'Saray'a bir üçlük

Kanter, ABD'den Hidayet'i bombaladı: Acırım tükrüğe

Hidayet Türkoğlu: Bize gösterdiğiniz manevi destek için teşekkür ederiz

Erdoğan'a yeni danışman