TÜYAP, 16. İzmir Kitap Fuarı

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 16-24 Nisan 2011 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenecek 16. İzmir Kitap Fuarı, 16 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 12.00'de düzenlenecek törenle açılacak.

14 Nisan 2011 Perşembe, 06:52
Abone Ol google-news

300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 130 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

Elinizdeki sayımız bir fuar özel sayısı olmanın yanı sıra, bir İzmirli yazarlar özel sayısı gibi de oldu. Sayfalarımızda kitaplarını tanıttığımız yazarların büyük çoğunluğu İzmirli.TÜYAP İzmir Kitap Fuarı bu yıl üç yüz yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla açılacak. Konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi etkinlikler ise okurların bir hayli ilgisini çekecek.Fuarın onur konuğu ise şiirimizin önemli adı Refik Durbaş. Durbaş, fuar süresince düzenlenecek etkinliklerle okurlarıyla bir araya gelecek. Dokuz gün süresince yüzlerce yazar okurlarıyla buluşup hem kitaplarını imzalayacak hem de okurlarıyla söyleşecek..

Bu kapsamda Refik Durbaş, Murathan Mungan, Füruzan, Can Dündar, Yılmaz Özdil, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Zeynep Oral, Oya Baydar, Altan Öymen, Ahmet Telli, Yekta Kopan, Tuğrul Keskin, Latife Tekin, Ayşegül Devecioğlu, Nihat Behram, Hakan Günday, Ataol Behramoğlu, Muazzez İlmiye Çığ, Nazlı Eray, Mavisel Yener ve pek çok değerli şair, yazar ve bilim insanı İzmir Kitap Fuarı'nda etkinlik ve imza günlerinde yer alacak. Fuarı 16-23 Nisan 2011 tarihleri arasında 11.00-20.00 saatleri, 24 Nisan 2011 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.