Uluslararası Barış ve Adalet Konferansı

İstanbul Barosu ve Gazetecilere Özgürlük Platformu'nca ortaklaşa düzenlenen 'Uluslararası Barış ve Adalet Konferansı' 3 Kasım Cumartesi günü saat 9.30-19.30 arasında İstanbul Barosu Orhan Adli Apaydın Konferans Salonu'nda yerli ve yabancı uzmanların katılımıyla yapılacak.

02 Kasım 2012 Cuma, 20:52
Abone Ol google-news

Toplantıda, ‘Evrensel Hukuk Kuralları ve Hukuk Felsefesi Perspektifinden Türkiye Uygulamaları’ ele alınacak. Toplantıya katılacak konuklar arasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden Nicolas Bratza, Avrupa Yargıçlar Birliğinden Vito Monetti, PEN Yazarlar Kulübü'nden William Nygaard, Eugebe Schoulgin, Avrupa Gazeteciler Federasyonu'ndan Arne Konig de yer alıyor.
 
Konferans, İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal, Avrupa Yargıçlar Birliği Başkanı Vito Monetti, Gazetecilere Özgürlük Platformu Dönem Başkanı Ahmet Abakay ve YARSAV Başkanı Murat Arslan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak.
 
Açılış konuşmalarından sonra yapılacak ilk oturumda ‘Adil Yargılanma’, ikinci oturumda ‘Usul-Delil-İddianame’, üçüncü oturumda ‘Özel Yetkili Mahkemeler’ dördüncü oturumda ‘Tutuklama’ konusu ele alınacak.
 
Beşinci oturum İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal’ın başkanlığında Yuvarlak Masa biçiminde uygulanacak ve bu oturumda toplantıda ele alınan konuların bir değerlendirilmesi yapılacak ve günün tartışma özetlerinden bir bildiri hazırlanarak yayımlanacak.