Üniversite öğrencileri karbonmonoksitten zehirlendi

Karaman'da karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 üniversite öğrencisi, hastaneye kaldırıldı. Binanın kaloriferli olduğu, zehirlenmenin karbonmonoksit gazının daire içine dolmasına yol açan bacadaki sorundan kaynaklandığı açıklandı.

15 Ocak 2009 Perşembe, 08:10
Abone Ol google-news

Karaman'ın Molla Fenari Mahallesi'nde bulunan bir apartmanın 5. katında oturan Mehmet Çelik (25), Çağrı Kaya (24) ve Yakup Güler (20), binanın bacasından dairenin içine dolan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Ders çalışmak için dün akşam başka bir yerde kalan ve sabah saatlerinde arkadaşlarını uyandırmaya gelen evde kalan diğer 2 kişi, kapıyı açtıklarında yoğun dumanla karşılaştı ve arkadaşlarını baygın buldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen 2 ambulans, Çağrı Kaya ve Yakup Güler'i Karaman Devlet Hastanesine, Mehmet Çelik'i 82. Yıl Devlet Hastanesine götürdü. Durumları ağır olan Çelik ve Kaya, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Binanın kaloriferli olduğu, karbonmonoksit gazının daire içine dolmasına yol açan bacadaki sorunun araştırıldığı bildirildi.