Ünlü dizi oyuncusuna babasından cinsel taciz: Babaya 15 yıl hapis

Genç dizi oyuncusu, yıllarca babasının cinsel istismarına uğradı. Yaşadığı travma nedeniyle intihara bile kalkıştı. Olayın yargıya intikal etmesinin ardından tacizci baba, "çocuğa karşı cinsel istismar" suçunu zincirleme şekilde işlediği gerekçesiyle 15 yıl hapse mahkum oldu.

21 Temmuz 2017 Cuma, 10:01
Abone Ol google-news

Oyunculukta kariyer basamaklarını tırmanırken, aile içinde tam bir dram yaşanıyordu. Mobilya işiyle uğraşan 52 yaşındaki babası A.K'ye iddiaya göre çocukluğundan itibaren şiddet uygulamaya başladı. Gençlik çağına geldiğinde ise şiddete bir de babanın cinsel istismarı eklendi. Habertürk gazetesinden Arzu Kaya'nın haberine göre, henüz 17 yaşında oyunculukta başarıya ulaşan genç kız yaşadıklarına daha fazla dayanamayıp polise gitti. Genç kızın şikayetinin ardından baba gözaltına alındı.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan baba, "çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla 22 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandı. Genç oyuncunun yaşadığı travma Adli Tıp raporuyla da kesinleşince, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi babaya 15 yıl hapis cezası verdi. Bölge İdare Mahkemesi de vicdanı kanının oluştuğunu ve kararda hukuka aykırılık bulunmadığını belirterek sanık babanın itirazını reddetti.