'Vahşiler aramızda dolaşıyor'

Bursa gezisini sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESOB) tarafından düzenlenen törene katılarak, mikrokredi kullanarak başarılı olan kadınlara teşekkür belgesi verdi.

20 Şubat 2015 Cuma, 23:28
Abone Ol google-news

Düzenlenen törende konuşan Bülent Arınç, son günlerde meydana gelen kadına şiddet konusuna değinerek, "Kadınlar, kızlar çok mukaddes varlıklardır. Böyle bir varlığa karşı vahşi duygularla gezenler aramızda dolaşıyor. Bunlara en ağır cezaları vermek lazım. Bu mesele hepimizin meselesidir" dedi.

Gerekli tedbirlerin alındığını belirten Arınç şunları söyledi: "Ama ne var ki bunlar hala devam ediyor. Aklımızın ermediği sizin bildiğiniz bir şey varsa bize söyleyin onu da yapalım. Hepimiz mutlu ve huzurlu yaşamak isteriz. Herkes birbirinin yüzünün gülmesini ister. Bu memleket eskiden böyle değildi. Sokağın ortasında anlatılmayacak vahşeti işleyen insanlar ülkede yoktu, yetişmiyordu. Ne oldu ki bize hangi değerlerimizi yitirdik ki bu vahşiler bizleri üzüyor ve mahcup ediyor. İnşallah son bulmasını temennisiyle tüm kadınlarımıza aile bağlarından kopan, korunma altına alınan tüm kadınlarımıza mutluluk diliyorum. Ölenlere rahmet diliyorum."

BURSASPOR’A DESTEK OLALIM

Bursa’nın en büyük değerinin Bursaspor olduğunu belirten Arınç, "Bir şehir takımına sahip çıkarsa başarılı olur. Çıkmazsa başarılı olmaz. Bursa’nın kendi halkı genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle Bursaspor’a sahip çıkarsa o takım başarıdan başarıya koşar" ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un ciddi bir desteğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Arınç, şöyle devam etti: "Dünyadaki ilk 10 stadyumdan birisini Bursaspor’a kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Timsah Arena’nın her şeyini Bursaspor’a devretti. Bunu başka bir Büyükşehir Belediye başkanı yapar mı bilmiyorum ama Bursaspor hastası bir başkan olan Recep Altepe bunu yaptı. 250 milyon liralık yatırım örnek alınacak bir davranıştır."

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise gecede yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Bölükbaşı, "Bursasporumuz şu günlerde tüm camiamızı mutlu eden başarılara imza atıyor. Bildiğiniz gibi şuanda ligde dördüncü, Ziraat Türkiye Kupası’nda da çeyrek finaldeyiz. İnşallah 3 Haziran’da Bursa’da oynanacak olan finali burada oynarız. Bursaspor’un maalesef kalıcı gelirleri yok" diye konuştu.