Bugün günlerden Cumhuriyet Cumartesi

Cumhuriyet Cumartesi, bugün gazeteniz Cumhuriyet'le birlikte ücretsiz. Bayinizden istemeyi unutmayın. "Her gün bir ekmek, bir Cumhuriyet..."

12 Mart 2021 Cuma, 12:57
Bugün günlerden Cumhuriyet Cumartesi
Abone Ol google-news

Son Yaz dizisinde mafya babasının pek sevilmeyen oğlu Soner'i canlandıran Halil Babür, oyunculuğun aklına nasıl düştüğünü Cumhuriyet Cumartesi'ye anlattı:

Sevilmek istiyordum küçükken. Şiir okurdum okulda, atletizm takımındaydım, şarkı söylüyordum, mahallede arabaların plakalarını okuduğum bir TV programım vardı. Sonra lisede edebiyat öğretmenim sayesinde Beckett ve Ionesco'yla tanıştım. Onları yanlış anladım, böyle oldu.

Gerçekten bildiğin tanıdığın birine hayran olmazsın. Bir illüzyon hayranlık. Pek aram yok. Özdeşlik kurduğum insanlar var ama. Sıkıntıda olanları, sıkıntısıyla tanışmış olanları, sıkıntısını yanına almış olanları seviyorum. Sıkıntısını güzelleyenler ise sahtedir.

Erdal Atabek, gündüz programlarının psikososyal incelemesini yaptı: 

"Bu ülkenin sosyologları, psikologları, tıp doktorları, eğitimcileri, politikacıları bu programları incelemelidir. Bu çaresiz insanların, neden buralarda çare aradıklarını, köyden, kasabadan gelip kentleşemeyen bu insanların evlerinde neler yaşadıklarını incelemelidir."

Elif Aktuğ'un kaleminden: 

Herkesin ama herkesin Zeki Müren'i sevmesi mümkün mü? Ajda'ya da laf söylenemezdi, söylenmedi de... Nedir bu dokunulmazlık hadisesi?

Kürşat Başar'ın Haldun Taner Öykü Ödüllü kitabı 'Dışarıda Kötülük Vardı', Mehmet Güleryüz çizimleriyle tekrar yayımlandı. Yazarla buluştuk, kendiyle didişmelerini, insanın hayatla meselesini, mutfağını konuştuk.

Taylan Kümeli hemen şimdi spora başlamanız için 12 nedeni yazdı. 

Fatih Türkmenoğlu'ndan köyleri, yeni lokantaları, insanı, tarihi ve kültürüyle VAN gezisi...

Stil, teknoloji, psikoloji, astroloji, bu senin hakkın, işte mola, ajanda, sinema ve daha fazlası için bayinizden bugün Cumhuriyet Cumartesi'yi isteyin.