Yeni bir akıllı telefon geliyor: HTC Perfume!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, son zamanlarda güzel haberler ile gündeme gelmeye başladı. Firmanın yeni akıllı telefonunun adının HTC Perfume olacağı iddia ediliyor. Ancak iddialar sadece bununla sınırlı değil. HTC Perfume’nın detayları haberimizde.

10 Aralık 2015 Perşembe, 21:19
Abone Ol google-news

HTC One A9 modeline ait söylentiler henüz çıkmadan önce firmanın yeni bir akıllı telefon üreteceği zaten konuşuluyordu. Ancak HTC One A9’un basına sızan fotoğrafları bunu unutturdu. Aylardır HTC O2 olarak bilinen, basına sızan cihazın adının Perfume olacağı iddia ediliyor. HTC Perfurme modeline ait ilk detaylar haberimizde.


Öncelikle bu sızıntının kaynağından başlayalım. Bu bilginin kaynağı @LlabTooFeR isimli popüler Twitter kullanıcı. Bu kullanıcı daha önce de çeşitli sızıntılarla gündeme gelmiş ve iddialarının çoğunda haklı çıkmıştı. Dolayısıyla HTC Perfume hakkındaki iddiaların gerçek olma ihtimali son derece yüksek. Kullanıcı HTC O2 olarak bilinen telefonun iptal olduğunu, yeni amiral gemisinin HTC Perfume olacağını iddia ediliyor. Ayrıca bu telefonun Android 6.1 Marshmallow sürümüne ve Sense 8.0 arayüzüne sahip olacağını söylüyor.
Android 6.1 Marshmallow güncellemesinin ne zaman geleceği bilinmiyor. Dolayısıyla bu iddianın önü oldukça açık. HTC, CES 2016’da veya MWC 2016’da yeni modelini duyurabilir. Ancak en geç 2016’nın ilk yarısına kadar söz konusu cihazın kesinleşeceğini tahmin ediyoruz. Eğer HTC O2 için ortaya atılan iddialar hala geçerliyse, HTC Perfume modelinde 6 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 çözünürlüğünde bir ekran, Qualcomm Snapdragon 820 yongası, 4 GB RAM ve 3500 mAh kapasiteli bir batarya bekleyebiliriz.

Android 6.0 Marshmallow hala emekliyor!