Yeni Windows Phone'un tanıtım tarihi açıklandı

Yeni Windows Phone telefonları IFA 2014 kapsamında tanıtacak olan Microsoft’un yeni Windows Phone versiyonunu da Eylül sonunda tanıtacağı belirtiliyor.

29 Ağustos 2014 Cuma, 12:25
Abone Ol google-news

Windows Phone işletim sistemi hakkında önemli adımlar atmaya hazırlanan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bir yandan önümüzdeki ay Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2014 için hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da Eylül ayı sonunda düzenleyeceği bir basın toplantısı için çalışmalarını sürdürüyor. Başta Nokia Lumia 730 ve Lumia 830 olmak üzere birçok yeni Windows Phone akıllı telefonu IFA 2014 kapsamında görücüye çıkarması beklenen Microsoft’un Eylül ayı sonundaki basın toplantısında ise yeni Windows Phone işletim sistemini tanıtacağı belirtiliyor.

Şimdilik Windows Threshold adıyla anılan bu yeni Windows Phone sürümünün, Eylül ayı sonunda Microsoft tarafından düzenlenecek olan basın toplasında resmi olarak duyurulacağı ve 2015 yılı başlarında da kullancılara sunulacağı iddia ediliyor. Hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde kullanılabileceği belirtilen Windows Threshold’un Microsoft‘un güncelleme yayınlama konusundaki politikasını da değiştireceği belirtiliyor.

Şu ana kadar Android ve iOS’la yarışabilmek adına Windows Phone işletim sistemini önemli güncellemelerle yenileyen Microsoft’un, bundan sonra yayınlacağı ufak güncellemeler işletim sistemini adım adım yenileyeceği belirtiliyo. Bu da demek oluyor ki Windows Threshold’un kullanıcılara sunulmasının ardından Windows Phone 10 veya 11 gibi ileri versiyonların yayınlanması gerekmeyecek.

Rise of the Tomb Raider Anlaşması Sony’i Şaşırttı