Yenişafak yazarından dikkat çeken Trump yorumu: "Aynısını Erdoğan'a yapacaklar"

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'ın ardından iktidarı destekleyen Yenişafak yazarı Yusuf Kaplan da sosyal medya platformlarının Trump'a yönelik engellemeleri AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan içinde yapılacağını öne sürdü.

15 Ocak 2021 Cuma, 21:49
Yenişafak yazarından dikkat çeken Trump yorumu:
Abone Ol google-news

Facebook ve Twitter, ABD'deki Kongre işgali sonrası Donald Trump'ın hesaplarını gerginliği tırmandırdığı gerekçesiyle kilitledi. 

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Twitter ve Facebook'un Trump'ın paylaşımlarını kısıtlamasına yaptığı yorum tartışma yarattı. Hilal Kaplan, "Ülkemizde seçimi kaybettiğinde gitmemek için direnecek birileri mi var? Ne diyorsunuz? Söylediğinizi kulağınız duyuyor mu?" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan da Twitter’ın Donald Trump’a yönelik engellemesini kaleme aldığı yazıda “Aynı şeyi Türkiye’de yapacaklar! Erdoğan’a karşı yapacaklar!” dedi.

“Twitter’ın koskoca Amerikan Başkanı’nın sosyal medya hesaplarını nasıl engellediğini, askıya aldığını gördünüz” diyen Kaplan, şu görüşlerini paylaştı:

Bu nasıl bir güçtür böyle!

Amerikan başkanlık seçimlerinde ne kadar yalan haber üretti Yahudi gücünün kontrolündeki sözümona saygın Amerikan televizyonları, gazeteleri filan, değil mi!

Resmen bir şeytan icat ettiler Trump’tan! Algı imparatorluğu üzerinden bir canavar icat ettiler! Kitlelere servis ettiler! Kitlelerin beyinlerini yıkadılar!

Aynı şeyi Türkiye’de yapacaklar! Erdoğan’a karşı yapacaklar! Dünyanın başka yerlerinde de başvuracaklar bu tür şeytanî aşağılık yollara!

 Kaplan, “Sosyal medyada da, bütün diğer medya mecralarında da küresel Yahudi gücüne bağımlılıktan çıkmak, özgürleşmek zorundayız! Yoksa sürü gibi gütmeye devam edecekler dünyayı da, bizi de!” dedi.