YÖK domuz gribine karşı tedbirli

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, domuz gribiyle ilgili ''Bir iki üniversitede görülmeye başladığı zaman, bir iki vaka olduktan sonra derhal aşılama projesine başlayacağız'' dedi.

20 Ekim 2009 Salı, 08:21
Abone Ol google-news

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurulu'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin domuz gribi ile ilgili aşılama başlatıp başlatmayacaklarını sorması üzerine Özcan, ''Henüz başlamadık ama düşünüyoruz, düşüncelerimiz var. Bir iki üniversitede görülmeye başladığı zaman, bir iki vaka olduktan sonra derhal aşılama projesine başlayacağız. Bütün öğrencilerimizin Sağlık Bakanlığımız tarafından önerilen tedbirleri takip etmelerini istiyoruz. Kendilerini korumalarını istiyoruz'' diye konuştu.

Düşünülen proje ile herkesin aşılanıp aşılanmayacağı sorusuna da Özcan, ''Sağlık Bakanımız dün açıkladı isteyen herkes olabilir 6 aydan 24 yaşa kadar. Biz de o politikayı takip edeceğiz'' yanıtını verdi. Şu ana kadar üniversitelerde domuz gribi ile ilgili bir vaka görülmediğini de dile getiren Özcan, kendisinin de konuyu takip ettiğini söyledi.

Üniversitelerin tatil edilip edilmeyeceğinin sorulması üzerine ise YÖK Başkanı Özcan, ''Bir görülsün... Duruma bakarak öyle bir karar alınabilir ilkokullarda alındı biliyorsunuz'' dedi.