YPG'ye verilen süre doluyor! Rusya ve MSB'den açıklama

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 22 Ekim'de Soçi'de varılan anlaşma kapsamında terör örgütü YPG'nin Türkiye sınırından 30 kilometre derinliğe çekilmesi için tanınan 150 saatlik süre bugün doluyor. MSB'den sürenin dolmasına dakikalar kala açıklama geldi. Rusya da terör örgütü YPG'nin süre bitmeden çekilmeyi tamamladığını duyurdu.

29 Ekim 2019 Salı, 17:54
Abone Ol google-news

Türkiye saati ile 18.00'da tamamlanacak olan sürenin ardından Türkiye - Suriye sınırındaki 10 km derinlikteki bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri ile Rusya ordusuna bağlı birliklerin ortak devriye faaliyetlerine başlamaları bekleniyor. Geçen hafta devriye görevlerinde yer almak üzere yaklaşık 300 Rus askeri polisi Suriye'ye gönderilmişti.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Soçi’deki mutabakat çerçevesindeki faaliyetleri planlamak üzere Ankara’ya gelen Rus askeri heyeti ile ikinci gün çalışmaları tamamlandı" ifadeleri kullanıldı.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA: YPG'NİN ÇEKİLMESİ TAMAMLANDI

Sürenin dolmasına dakikalar kala Rusya terör örgütü YPG'nin çekilmesinin tamamlandığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun açıklaması şöyle: "Suriye'nin kuzeydoğusundaki YPG'nin çekilmesi planlanandan daha önce tamamlandı."