Ziraat Bankası’nın New York şubesi kapatıldı

Türkiye’nin hem yurt içi hem yurt dışında en yaygın şube ağına sahip Ziraat Bankası’nın New York şubesinde Haziran ayından beri işlem yapılmadığı daha sonra şubenin tamamen kapatıldığı belirtiliyor.

12 Aralık 2017 Salı, 09:39
Abone Ol google-newsNew York şubesinin internet sayfasında da şubenin kapalı olduğu yazıyor. Ziraat Bankası New York şubesi 1983’ten beri faaliyetteydi. Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde yurt dışı temsilcilikler bölümünde New York Şubesi’nin yer almadığı görüldü.

Dünya Executive’in haberine göre, Ziraat Bankası New York şubesi 2014’te de FED’in soruşturma başlattığı haberleri ile gündeme gelmişti. Soruşturmanın Sarraf bağlantılı kara para soruşturması olduğu iddia edilmiş ancak banka tarafından yapılan açıklamada olayın “teknolojik alt yapı ile ilgili” teknik bir sorundan kaynaklandığı ve kısa sürede çözüldüğü belirtilmişti.

Google’a göre de Ziraat’in New York şubesi kalıcı olarak kapatıldı.


Ziraat Bankası’nın internet sitesindeki yurt dışı şubeler bölümünde New York lokasyon olarak yer almıyor.Şube arandığında ise telefonlar cevap vermiyor. Ziraat Bankası 1983 yılından beri ABD’de iş yapıyordu.

Ziraat Bankası'ndan Rıza Sarraf açıklaması