Eleştirmenler Oppenheimer’ın 'bu yüzyılın en iyi filmi' olduğunu söylüyor

Amerikalı senarist, film yönetmeni ve sinema eleştirmeni Paul Schrader, övgüyle bahsettiği Oppenhemier'ın, 'yüzyılın en önemli filmlerinden biri' olduğunu söylüyor.

Yayınlanma: 21.07.2023 - 17:03
Eleştirmenler Oppenheimer’ın 'bu yüzyılın en iyi filmi' olduğunu söylüyor
Abone Ol google-news

Dünyaca ünlü yönetmen ve sinema eleştirmeni Paul Schrader, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Chrisopher Nolan'ın son filmi Oppenheimer'ın mutlaka izlenmesi gereken bir yapım olduğunu ifade etti. 

Schrader, "Oppenheimer, bu yüzyılın en iyi, en önemli filmi. Eğer bu yıl sinemalarda bir film izleyecekseniz bu Oppenheimer olmalı. Bir Nolan hayranı değilim, ancak bu film, kapıları menteşelerinden söküp atıyor" dedi ve Nolan'la birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

20 Temmuz'da vizyona girmeden önce, filmin ön gösterimine katılan diğer eleştirmenler de yorumlarıyla Schrader'ı doğruladı.

ELEŞTİRMENLERDEN TAM NOT!

Sinema eleştirmeni Jacob Hubbard yorumunda, "#Oppenheimer, Christopher Nolan'ın film yapımcılığına dair en iyi yönlerini alıp bizleri 3 saatlik heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor... Cillian ve Downey kesinlikle Oscar'a layık ve film muhtemelen tüm teknik ödülleri de alacak. Özellikle son bir saatini izlemelisiniz!" ifadelerine yer verdi.

Bir başka sinema eleştirmeni olan Carson Timar ise filmin yavaş ve kademeli ilerleyişini ele alarak şunları söyledi:

"Oppenheimer filme alınmış en şiddetli ve akıldan çıkmayan biyografik hikayelerden biri. Tempo ve yapıyla ilgili küçük sorunlar filmin, Nolan'ın en yeni bombası olmasını engellemeye yetmiyor!"

FİLMİN KONUSU

Türkiye’de 21 Temmuz’da vizyona girecek film, Kai Bird ve Martin J. Sherwin'in 2005 tarihli American Prometheus romanına dayanıyor.

İrlandalı aktör Cillian Murphy'nin, İkinci Dünya Savaşı sırasında "dünyanın ilk atom bombasını yapmak için" bir grup bilim adamıyla birlikte çalışan Amerikalı fizikçi Robert J. Oppenheimer'ın gerçek yaşam öyküsünü konu alıyor.

Bu, aynı zamanda Nolan'ın yönettiği ilk biyografik film. Yönetmen, Batman üçlemesi, Dunkirk ve Inception filmlerinde rol alan Murphy ile de ilk kez çalışmıyor.

Murphy, Empire'a verdiği demeçte, "Bence bu gerçekten önemli bir sinema deneyimi. Ama bunu sinemada mümkün olan en büyük ekranda görmelisiniz. İçinde insanların aklını başından alacak anlar var" diyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler