İlkay Akkaya'nın Bursa konseri, Ülkü Ocakları'nın talebi üzerine yasaklanmış!

Sanatçı İlkay Akkaya'nın 31 Ekim tarihinde Bursa'da vereceği konserin Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı'nın talebi üzerine yasaklandığı ortaya çıktı.

Yayınlanma: 26.12.2022 - 14:02
İlkay Akkaya'nın Bursa konseri, Ülkü Ocakları'nın talebi üzerine yasaklanmış!
Abone Ol google-news

Sanatçı İlkay Akkaya'nın 31 Ekim'de Bursa Akademik Odalar Birliği sahnesinde vermeyi planladığı konseri, Nilüfer Kaymakamlığı tarafından 'kamu düzeni ve güvenliği' gerekçe göstererek yasaklanmıştı. 

Yasak kararının MHP'nin gençlik teşkilatı olan Ülkü Ocakları'nın talebi üzerine verildiği öğrenildi. Akkaya, konserinin Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı'nın Nilüfer Kaymakamlığı'na yazdığı dilekçe üzerine iptal edildiğini duyurdu.

Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı'nın dilekçesini paylaşan Akkaya, olaya "Bu dilekçeye istinaden konser yasaklamak nasıl da zavallı bir durum" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Akkaya'nın"Adı anılan bu sanatçı terör örgütünün propagandasını yapmakta, terör örgütü liderinin fotoğrafının altında poz vermekte ve öldürülen terör örgütü mensuplarının resimlerini paylaşarak anmaktadır" ifadeleriyle hedef alındığı dilekçede "Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı olarak Nilüfer ilçemizde 31.10.2022 tarihinde düzenlenecek sözde sanatçı İlkay Akkaya'nın konserinin iptalini talep ediyoruz" denildi. 

Akkaya'nın paylaşımı şöyle:

İlkay Akkaya'nın geçen aylarda Adana, Şanlıurfa, Mardin gibi birçok ildeki konserleri iptal edilmişti. Ekim ayında Mersin’de vereceği konser hakkındaki yasak kararının yürütmesi ise “ortaya çıkacağı iddia edilen tehlikelerin soyut ve varsayımsal nitelikte olduğu” nedeniyle durdurulmuştu.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler