İktidar ortakları Erbakan ve Destici’den ‘emekli maaşı’ çağrısı: 6 aylık oranda yapılması...

Seçimlerde Erdoğan'ı destekleyen Yeniden Refah lideri Erbakan ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaş zamlarını değerlendirdi. Erbakan, emeklilere 6 aylık enflasyon oranında zam yapılmasının onların enflasyona ezdirilmesi anlamına geleceğini söylerken Destici, "Seyyanen 10 bin TL ve 10 refah payı verilmesinin doğru olacağına inanıyoruz" dedi.

Yayınlanma: 06.07.2023 - 22:33
İktidar ortakları Erbakan ve Destici’den ‘emekli maaşı’ çağrısı: 6 aylık oranda yapılması...
Abone Ol google-news

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, parti olarak memurların enflasyona ezdirilmemesi amacıyla yapılanları desteklediklerini, emeklilerin karşı karşıya bırakıldıkları duruma ise dikkati çektiklerini kaydetti. Erbakan, emeklilere yüzde 19,77 olarak açıklanan 6 aylık enflasyon oranında zam yapılmasının emeklilerin enflasyona ezdirilmesi anlamına geleceğini ifade etti.

Erbakan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Memurlarımıza yapılacak zam oranını netleştiren yasa teklifinde emeklilere ilişkin herhangi bir düzenlemenin yer almaması, bu vefakar, cefakar, emektar insanlarımızı ziyadesiyle üzmüştür. Alacakları zam için günlerdir TÜİK'in açıklayacağı enflasyon rakamlarını bekleyen SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize sadece yüzde 19,77 olarak açıklanan 6 aylık enflasyon oranında zam yapılması, emeklilerimizin enflasyona ezdirilmesi anlamına gelecektir. Bu artışın sadece kök aylıklara uygulanacak olması da işin başka sıkıntılı tarafıdır. Milyonlarca emeklimizin bu yıl da açlık sınırının çok altında yaşamaya mahkum edilmesi büyük hata olacaktır. Memurlarımıza yapılan seyyanen zam, milyonlarca memur emeklilerini maalesef kapsamamaktadır."

"Açlık sınırının altında yaşayan emeklilerin de tıpkı memurlar gibi seyyanen zammı hak ettiğini" belirten Erbakan, açıklamasında, "Parti olarak hükümetimize, emeklilerimize tıpkı memurlara verildiği gibi refah payının verilmesi, intibak düzenlemesiyle eski ve yeni emeklilere uygulanan aylık bağlama oranları farklılıklarının giderilmesi, bu konuda da haksızlığın sona erdirilmesi, milyonlarca vatandaşımızın beklediği kademeli emeklilik düzenlemesinin bir an önce çıkarılması için çağrıda bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DESTİCİ: SEYYANEN ZAM VE REFAH PAYI

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise "Memur ve Emeklimize enflasyon farkı+seyyanen 10.000 TL + %10 refah payı verilmesinin doğru olacağına inanıyoruz" dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler