Amir Hadziahmetovic: 'Deplasmana daha avantajlı bir skorla gidiyoruz'

Beşiktaşlı oyuncu Amir Hadziahmetovic, Tirana maçının ardından, “Deplasmana daha avantajlı bir skorla gidiyoruz” dedi.

Yayınlanma: 28.07.2023 - 08:05
Amir Hadziahmetovic: 'Deplasmana daha avantajlı bir skorla gidiyoruz'
Abone Ol google-news

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Eleme Turu ilk maçında Beşiktaş, Arnavutluk temsilcisi Tirana’yı 3-1 mağlup etti. 

Maçın ardından Beşiktaş’ın 26 yaşındaki Bosnalı futbolcusu Amir Hadziahmetovic basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

"3. GOL SKORU AVANTAJLI HALE GETİRDİ"

Sezonun ilk maçlarının fiziksel açıdan her zaman zor olduğunu dile getiren Amir, “Biz maçın genelinde iyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. 90 dakika boyunca maçı kontrol ettik. Son dakikalarda bulduğumuz 3. gol, skoru bizim acımızdan daha avantajlı hale getirdi. Deplasmana daha avantajlı bir skorla gidiyoruz” şeklinde konuştu.

"BURAK HOCA YENİ FİKİRLER GETİRİYOR"

26 yaşındaki futbolcu, bugünkü maça farklı bir sistem üzerinde çalışarak, sahaya çıktıklarını belirterek, “Farklı sistemler üzerine çalıştık. Farklı sistemler deniyoruz. Bu da onlardan birisiydi bugün. Burak Hoca da yeni fikirler getiriyor. Herkes de kendisini dinliyor, kendisine saygı duyuyor. Bu maç için bu şekilde farklı bir şey denemiş olduk” şeklinde konuştu.

"KARİYERİMİN EN ZOR HAZIRLIK DÖNEMİ"

Kamp sürecinin nasıl geçtiğiyle alakalı sorulan soruya Bosnalı oyuncu, “Bence çok iyi bir sezon başı hazırlığı geçirdik. Ben de kariyerimin en zor sezon başı hazırlığını geçirdiğimi söyleyebilirim. Bu iyi çalıştığımızı gösterir. İlk maç olsa da bu görüntüyü 90 dakikaya yayabileceğimizi gösterdik” diye cevapladı.


İlgili Haberler