Alpargün Apartmanı'nda ölen 96 kişinin yakınları: 'Bilimsel, tarafsız bir rapor istiyoruz'

Adana’nın Çukurova ilçesindeki Hasan Alpargün Apartmanı 6 Şubat depremlerinde 96 kişiye mezar olmuştu. Kayıp yakınları, ikinci duruşma sonrası dava dosyasının yollandığı Konya Teknik Üniversitesi önünde dün basın açıklaması yaptı.

Yayınlanma: 02.05.2024 - 04:00
Alpargün Apartmanı'nda ölen 96 kişinin yakınları: 'Bilimsel, tarafsız bir rapor istiyoruz'
Abone Ol google-news

Adana'nın Çukurova ilçesindeki Hasan Alpargün Apartmanı depremde adeta tuzla buz olmuş ve 96 kişi boğularak yaşamını yitirmişti. Apartmanda yakınlarını yitiren yurttaşlar adalet mücadelesine devam ediyor.

Kayıp yakınları dün, ikinci duruşma sonrası dava dosyasının yollandığı Konya Teknik Üniversitesi önünde basın açıklaması yaptı. Kendisi de kayıp yakını olan Av. Beşir Ekinci tarafından okunan açıklamada bilirkişi olarak teknik inceleme yapacak bilim insanlarından "yalnızca gerçeklerin raporlaştırılması" çağrısında bulunuldu.

Mücadelelerinin yalnızca kendi apartmanları için olmadığına değinen Avukat Ekinci, "Amacımız, bilimsel ve tarafsız bir raporla beraber mahkemeden emsal bir karar çıkması ve bu kararla 'ihmali bulunan sorumluların cezasız kalmayacağı bir kültürün' inşasına katkı sunmak" dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler