Aralarında Batuhan Çolak ile Süha Çardaklı da var... Sosyal medya operasyonunda 8 tutuklama!

Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Muhbir’in yöneticisi Süha Çardaklı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişi, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” ve “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlamasıyla tutuklandı.

Yayınlanma: 23.09.2023 - 09:59
Aralarında Batuhan Çolak ile Süha Çardaklı da var... Sosyal medya operasyonunda 8 tutuklama!
Abone Ol google-news

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Güvenlik Daire başkanlıkları sosyal medya üzerinde sığınmacılara yönelik paylaşım yapan hesaplara yönelik ortak çalışma başlattı. 

Bu kapsamda aralarında Aykırı haber sitesinin genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir’in editörü Süha Çardaklı ve Haber Report sayfasının sahibinin de bulunduğu 27 hesap yöneticisi düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

15 KİŞİ HAKKINDA ADLİ KONTROL KARARI!

27 kişi hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamasıyla soruşturma açıldı. 

Dört şüpheli savcılık sorgulamalarının ardından serbest bırakıldı. Hâkimliğe sevk edilen 23 şüpheliden 15'i yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Muhbir’in yöneticisi Süha Çardaklı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişi ise tutuklandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler