Marmaris'te köpekbalığını paspasla kovaladılar

Yurttaşlar, Muğla'nın Marmaris ilçesinde görüldüğü iddia edilen köpekbalığını ellerine aldıkları yer silme paspasıyla uzaklaştırmaya çalıştı.

04 Temmuz 2022 Pazartesi, 13:32
Marmaris'te köpekbalığını paspasla kovaladılar
Abone Ol google-news

Türkiye'nin gözde tatil bölgeleri arasında yer alan Muğla Marmaris'te görüldüğü iddia edilen köpekbalığı aniden ortaya çıktıktan sonra kıyıya kadar geldi.  Bu sırada  denizdeki yurttaşlardan biri, elindeki paspasla köpek balığını uzaklaştırmaya çalıştı.

KAFASINA VURARAK UZAKLAŞTIRDI

ABC'nin özel haberine göre denizdeki yurttaş, elindeki uzun paspası köpekbalığına doğru uzattıktan sonra kafasına vurdu. Köpekbalığı da kafasına aldığı darbelerin ardından hızlıca denizin derinliklerine doğru kaçtı.

Yaban Hayatı Uzmanı Dr. Yasin İlemin ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, o hayvanın köpekbalığı değil, akdeniz zarganası olduğunu ifade etti.

İlemin, zargananın sırt yüzeyinden dolayı köpekbalığı ile karıştırıldığını söyledi.

Yaban Hayatı Uzmanı Dr. Yasin İlemin'in paylaşımları şu şekilde;

" O hayvan köpekbalığı değil! AKDENİZ ZARGANASI (Tetrapturus belone) sırt yüzgecinden (dorsal yüzgeç) dolayı köpekbalığı ile çok karıştırılıyor. Deniz yüzeyinde görünen her sırt yüzgeci köpekbalığına ait değildir. Yunus türü olabilir. Bir Akdeniz zarganası olabilir. Akdeni zarganası sırt yüzgeci daha dik ince ve kafaya yakın olur kıyıdaki balıklar ile beslenir.Bölgede görülen kum köpekbalığı yüzgeci ise daha basık ve üçgen. Kum köpekbalığı (Carcharhinus plumbeus) insana saldırmaz. Akdeniz Zarganası da saldırmaz…"