Ağaçlar alev alev yandı, yurttaş seferber oldu

Abone Ol google-news

İstanbul Bayrampaşa'da otoyol kenarında bulunan çam ağaçları henüz belirlenemeyen bir nedenle alev alev yanmaya başladı. Vatandaşların yangın tüpleri ile söndürmek için adeta seferber olduğu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülürken, polis ekipleri o esnada yolu tek şerit olarak trafiğe kapattı.

14 Kasım 2019 Perşembe, 09:44

Yangın, saat 13.00 sıralarında Metris-Otogar TEM bağlantı yolun kenarındaki ağaçlarda çıktı. Edinilen bilgiye göre, yol kenarında bulunan çam ağaçları henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başladı. Kısa sürede büyüyen yangın yan tarafta bulunan ağaçlara sirayet etti. O esnada araçlarıyla oradan geçen vatandaşlar yangına müdahale etmek için adeta seferber oldu.


YANGIN TÜPLERİ YETERSİZ KALDI


Araçlarında bulunan yangın tüpleri ve su ile yangına müdahale etmeye çalışanlar başarılı olamadı. Kazma küreklerle yangını söndürmeye çalışanların o anları kameraya yansıdı.


POLİS YOLU KAPATTI, İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ


İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yolun karşı tarafında olduğu için polis ekipleri yolu trafiğe kapattı. Vatandaşların yardımıyla çekilen hortum sonrası itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangının tamamen söndürülmesinin ardından kapanan yol yeniden trafiğe açıldı.