‘’Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?”

Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumu ilginç diyaloglara sahne oldu. Eski dönemde de Belediye Meclis Üyesi olan ve son seçimlerde Mamak Belediye Başkanı seçilen Murat Köse, meclis kürsüsünde itiraf gibi konuşma yaptı. Köse, “Ben bir dönem burada Meclis üyeliği yaptım. Eskiden burada imar konularında yapılanları anlatayım mı? Eski yaptıklarımızı anlatacağız” ifadelerini kullandı. Köse’nin konuşması, akıllara eski Başkan Melih Gökçek’in kendi dönemini eleştiren bir kullanıcıya fark etmeden verdiği cevabı hatırlattı.

25 Kasım 2019 Pazartesi, 09:56

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumunda yaşanan diyaloglar gündeme bomba gibi düştü. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, AK Parti döneminde yapılan imar faaliyetleri ile ilgili itiraf gibi açıklamalarda bulundu.

Köse konuşmasında, “İYİ Parti Grup Başkan Vekili konuşmasında eski yaptıklarımızı anlatmamızı söyledi. Bu çok doğru. Eski Meclis’te yaptıklarımızı burada sırayla anlatacağız size. Eski yaptıklarımız derken, ben burada bir dönem Meclis Üyeliği yaptım. Eskiden imar konularında yapılan şeyleri de anlatayım mı? Siz bunları da istiyor musunuz? Siz hodri meydan dediğiniz için biz de hodri meydan diyoruz. Eski yaptıklarımızı, bir takım insanların imar konusunda neler yaptığını anlatacağız inşallah” dedi.

AKILLARA GÖKÇEK’İ GETİRDİ

Murat Köse’nin Belediye Meclisi kürsüsünden kendi dönemlerini eleştirdiği konuşma akıllara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek’i getirdi. Gökçek, 2017 yılında atılan, "Eskiden Melih Gökçek ve iş yaptırdığı şirketler hassasdı. Şimdilerde en yoğun saatlerde yollar kesilir, yol tamiratları haftalar sürer oldu" şeklindeki bir paylaşıma, "Umarım Mansur Yavaş'a oy verenler farkı fark etmeye başlamıştır" diye yazmış; bu durum uzun süre sosyal medyada alay konusu olmuştu.

GRUPLARDAN KÖSE’NİN SÖZLERİNE TAM DESTEK!

Köse’nin konuşması üzerine Meclis’te gruplardan üst üste söz alındı. CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Işık “Biraz önce Mamak Belediye Başkanı arkadaşımız imarda yaptıklarımızı anlatalım dedi. Ben buradan teklif ediyorum. Özel bir gündemde geçmişte imarda neler yapılmış, ne biliyorsa anlatmazsa kendisi de töhmet altındadır, geçmiş Meclis üyeleri de töhmet altındadır. Bildiklerinin tümünü burada özel bir gündemle anlatması gerekir. Burada AK Parti Grup Başkan Vekiline de büyük görev düşüyor. Bu konunun üzerine gitmezse kendisinin kürsüde söylediği sözler tribüne oynamak anlamına gelir. Lütfen bu konunun üzerine birlikte gidelim” ifadelerini kullandı.