Abone Ol google-news

Otobüsten sürüklenerek kaçırıldı! Soylu'dan açıklama

Aksaray'da hareket eden bir otobüsün önünü keserek araca zorla binen saldırganlar, otobüsteki bir kadını darp edip yerlerde sürükleyerek kaçırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganların yakalandığını duyurdu.

20 Haziran 2019 Perşembe, 18:53

Ankara-Mersin istikametinde hareket eden Villa Turizm'e ait otobüs Aksaray Tuana Turistik Tesisleri'nde verdiği molanın ardından hareket ederken, 06 BFJ 470 plakalı beyaz bir araç otobüsün önünü kesti ve araçtan inen saldırganlar otobüste bulunan Kadriye Çavuş isimli kadını darp ederek kaçırdı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Emniyet'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bugün Ankara-Mersin istikametinde seyir halinde bulunan bir otobüsten kaçırılan Kadriye Çavuş isimli vatandaşımızın bulunması ile ilgili olarak emniyet birimlerimizce çalışma başlatılmıştır..." denildi.

SOYLU: ŞAHISLAR YAKALANDI

Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuya ilişkin Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Soylu, saldırganların yakalandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Trafik ve asayiş birimlerimiz tarafından araca el konulmuş, şahıslar yakalanmıştır. Kadriye Çavuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ve emniyet güçlerimizin korumasındadır. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.”