Abone Ol google-news

İmamoğlu "Bizi yalnız bırakmayın başkanım" diyen esnafa böyle yanıt verdi

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, selin vurduğu Eminönü ve Üsküdar'ı ziyaret etti.

18 Ağustos 2019 Pazar, 14:11

İmamoğlu ilk olarak Eminönü'nde bulunan alt geçitteki çarşı esnafını ziyaret etti. Dün etkili olan sağanak yağışın ardından meydana gelen su baskınında zarar gören çarşı esnafının sorunlarını dinleyen İmamoğlu, zarar gören iş yerlerinde incelemelerde bulundu.

ESNAFTAN İMAMOĞLU'NA: BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN BAŞKANIM
Bir esnaf İmamoğlu'na yardım için talepte bulundu. Esnaf, "Başkanım dün kimseye neden ulaşamadık. Bir tane zabıta gelsin de bizimle ilgilensin. Şuranın elektriğini bile kestiremedik. Neredesiniz başkanım. Bizi yalnız bırakmayın. Gerekirse bir sandalye atıp burada oturun" dedi. İmamoğlu "Sizi yalnız bırakmak olmaz. Herkes burada. Her zaman irtibat halinde olacaksınız" diye konuştu. Ekrem İmamoğlu, meteorolojiden yağmur uyarısının geç geldiğini söyledi.

"MADDİ MANEVİ YANINIZDAYIZ"
İmamoğlu tek tek esnafın sorunlarını dinlerken yaraların en kısa sürede sarılacağının sözünü verdi. İmamoğlu, " Şimdi arkadaşlara talimat verdim, her iki çarşıda da bizim bir ekibimiz burada olacak, tespit ve esnafla bir gözlem yapacak. Yani maddi manevi yanınızdayız" şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU'NUN ZOR ANLARI! HEMEN TALİMAT VERDİ - VİDEO

<video:1537967>

Öte yandan İmamoğlu,Eminönü'ndeki alt geçitten geçtiği sırada burnuna gelen kötü kokulardan rahatsız olunca görevlilere talimat verdi. Eminönü'nde alt geçitten geçen İmamoğlu, "Bu koku balık kokusu mu tuvalet kokusu mu? Bu koku hep oluyor mu burada? Zabıta burayı denetlesin" dedi.

Yağmurda zarar gören her iki alt geçit çarşısını da gezen İmamoğlu daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Kapalıçarşı'yı da gezerek incelemelerde bulundu.

İMAMOĞLU ÜSKÜDAR'I ZİYARET ETTİ

Ekrem İmamoğlu, selin vurduğu Üsküdar Meydan ve Üsküdar Bosna Bulvarı Göktürk sokağı ziyaret etti. Ekrem İmamoğlu, sel nedeniyle çöken sokaktaki çalışmaları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

İMAMOĞLU'NA SÜRPRİZ DAVET - VİDEO

<video:1538439>

İmamoğlu, yağmurdan etkilenen yerlerden biri olan Üsküdar meydanında inceleme yaptığı sırada yurttaşlardan büyük ilgi gördü. Üsküdar'daki zararın kısa zamanda giderileceğini belirten İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için yurttaşlar birbirleriyle yarıştı. İmamoğlu'na yaklaşan bir yurttaş ise öğle yemeği için evinin kapılarını açtı.  İmamoğlu da davete cevapsız kalmayarak yurttaşın numarasını görevliler vasıtasıyla kaydettirdi. 

Gazetecilerin yağmur öncesi yolda toprak bulunduğun yönündeki sorusu üzerine Ekrem İmamoğlu, "Burada kullanılan stabilize yapılmış" dedi. Kendisine eşlik eden İBB yetkilileri de, İmamoğlu'na yol yapım çalışması nedeniyle sokağa bayramdan önce stabilize işlemi yapıldığını aktardı. Ekrem İmamoğlu daha sonra çalışmaları sürdüren görevlilerle bir süre sohbet etti.

İmamoğlu daha sonra Üsküdar Meyda'a gitti. Burada, yağmurdan etkilenen sahilin son durumu hakkında yetkilierden bilgi aldı. Meydanda kazı çalışması yapılan alanda da inceleme yapan İmamoğlu daha sonra Üsküdar’dan ayrıldı.

<haber-yatay:1538439,1537955,1537967>