Tuva Cihangir Atasever kimdir? Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında, nereli, ne mezunu? Tuva Cihangir Atasever ne zaman uzaya çıkacak?

Türkiye Uzay Ajansı (TUA), ülkenin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da içinde bulunduğu Ax-3 mürettebatının Dragon kapsülüyle Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) ayrılmasına ilişkin canlı yayın bağlantısını Tuva Cihangir Atasever'in anlatımıyla gerçekleştirilmişti İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever'in uzaya gideceği tarih merak edildi.. Peki, Tuva Cihangir Atasever kimdir? Uzaya çıkacak olan ikinci Türk Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 11.02.2024 - 10:16
Tuva Cihangir Atasever kimdir?  Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında, nereli, ne mezunu? Tuva Cihangir Atasever ne zaman uzaya çıkacak?
Abone Ol google-news

Tuva Cihangir Atasever'in uzaya gideceği tarih şimdiden merak edilmeye başladı. TUA Başkanı Kıraç, Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan Dünya'ya iniş yolculuğunu değerlendirirken, ikinci astronot olan Tuva Cihangir Atasever'in de uzaya gideceği tarihi açıkladı.Peki, Tuva Cihangir Atasever kimdir? Uzaya çıkacak olan ikinci Türk Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında, nereli?

TUVA CİHANGİR ATASEVER KİMDİR?

Tuva Cihangir Atasever, 12 Ağustos 1992'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Irvene'deki Kaliforniya Üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Ardından ROKETSAN'da 5 yıl boyunca aviyonik sistem mühendisi olarak çalıştı. 

İKİNCİ TÜRK ASTRONOT UZAYA NE ZAMAN GİDECEK?

Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever, yörünge altı araştırma uçuşunu 8 Haziran'da yapacak.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler