Adnan Dinçer

Testi Kırılınca

16 Kasım 2011 Çarşamba
\n

Futbolda son 30 yılın en amaçsız karşılaşmasına çıktık. Tüm değerlerini korumak ve çağdaş futbolu yakalamak için mücadele verenleri kara delikgirdabında yok edenler bu umutsuz ve acı sonun sorumlusu olarak sadece sahadaki 11 ve başındakileri kötüleyerek kendilerini aklayamazlar. Ulusal marşımız çalınırken tirbünlerde kulüp atkılarını göstererek seramoniye katılanları kendi ayıplarıyla baş başa bırakıyorum.

\n

Değişik kadromuz ile sahada en azından denk bir mücadele veren ve topu özellikle orta alanda iyi çeviren görüntümüz oyunun son 20 dakikasına kadar kalemiz için sıkıntı vermedi. Hırvatistan ise büyük avantajının rahatlığıyla kendini zorlamasa da oyunun sonlarına doğru kazanmak için gayret gösterdi. Kaybedecek bir şeyimiz olmadığı için daha çok pozisyona girmek ve kazanmak riskine girsek de ileri uçta şahsi becerisi olan ve kanat dirplingi ile rakibi çökerten futbolcu eksikliğimiz dikkat çekti. 5. dakikada Canerin sarı kart görmesi yıllardan beri var olan topa müdahele eksikliğinin sonucuydu.

\n

Hırvatların bol bol kendilerini yere attıkları maçta özellikle duran toplardan gol beklentileri bu kez gerçekleşmedi. Defansta özellikle Ömer ve kaleci Sinan gerçekten çok başarılıydı. Kâzımın fizik gücünün yetersizliği belki de kazanabileceğimiz bir karşılaşmayı golle süsleyen adam olmak şansını yakalayamamasına neden oldu. İki kanatta oynayan İsmail ve Serkan görevlerini iyi yaptı. İki Selçuk gayet sakin ve oyunu bırakmadan takımı ayakta tutacak performans gösterdi. Hamit hâlâ fizik kalitesini yakalamış değil. Umut için ise Etkisiz kaldı demek yerinde olur.

\n

Son yarım saat mücadele her iki taraf için de gol kokan pozisyonların yaşandığı bir süreçti. Zagrebde bu oyunla gayet akıllı ve sakin olan Ulusal Takımımız keşke komutanların az olduğu bu kadro ile rövanşı İstanbulda oynama şansını yakalasaydı diye düşünürken aklıma testinin çoktan kırıldığı geldi.

\n\n

Yazarın Son Yazıları

Cıvık futbol ortamı! 2 Aralık 2020
Beşiktaş tarih yazdı 30 Kasım 2020
VAR sahada! 25 Kasım 2020
Unutulanlar! 18 Kasım 2020
Nihayet 16 Kasım 2020
Spor ve Atatürk 11 Kasım 2020
Zor olan yaşamak! 4 Kasım 2020
Misyon ve vizyon! 28 Ekim 2020
Hak eden kazandı 18 Ekim 2020
Artık görün! 13 Ekim 2020
Farklı devreler 12 Ekim 2020
Pandeminin özentisi! 6 Ekim 2020
Seremoni bekleyişi mi? 30 Eylül 2020