Osman Korkmazel

Yenilmeye Mahkûmsun

21 Eylül 2014 Pazar

G.Saray çok kritik bir dönemde; Ünal Aysal’ın yaptığına bak. Zengin çocuğu misali G.Saray’la oynuyor. Nereden çıktı şimdi olağanüstü kongre!.. Daha yeni yapmadı mı? Yönetimde eskilerden kimler gitmemişti ki... Ali Dürüst’ler, Abdurrahim Albayrak’lar, Ali Gürsoy’lar ve tabii ki Fatih Terim ve ekibi... Çok açık ve net yazıyorum; Ünal Aysal, G.Saray’ı işyeri gibi yönetmek istiyor. Biz ne başkanlar gördük... Selahattin Beyazıt’lar, Ali Uras’lar, Alp Yalman’lar, Özhan Canaydın’lar... Cesare Prandelli de “Aman başkan bizi bırakma” diyor... Sen işine bak sinyor, Balıkesir’i düşün; orada ne yapacaksın, onu düşün... Resmi maç sayısı 4 oldu. Balıkesirspor deplasmanı 5. olacak. Bursa maçının 60 dakikası dışında G.Saray, motoru açılmamış otomobil gibi. Ne zaman açılacak bekliyoruz.
Prandelli, dün akşam bitmeyen sıkıntısını Yasin Öztekin’le gidermek isterken Melo yokluğundaki merkez (Selçuk - Yekta - Dzemaili) orta sahayı bozmadı. Gol hattı da öyle. Bunun sonucu ilk yarı görüntüsü, tek kale oynayan ve hedefi bulmayan bol ortalar yapan G.Saray... Bununla iş bitmiyor. Organize gol atağı geliştirmek, net fırsat kaçırmak ve fileleri sarsmak önemli. Kaçan fırsatlar Burak imzalı ama gol kralı çoğunda ofsayt kralı. Balıkesir 3 usta ayağıyla 3 kez kontratağa çıkıyor; ikisinde Sercan ve Gökhan’ın vuruşları şans ve akılla birleşiyor gol. Buyrun buradan yakın... Oyna, oyna; soyunma odasına 2-0 yenik git.
İkinci bölümde de G.Saray tek kaleye devam... Devam da neticeyi değiştirecek futbol yok. Ustaları zaten yok. Üstüne üstlük 3 gol ayağı giriyor, yine değişen bir şey yok. O zaman yenilmeye mahkûmsun... Yılların deneyimli hocası İsmail Ertekin’i, F.Karagümrük’ü (2005- 2006) çalıştırdığı yıllardan tanırım. Çok zeki, oyunu iyi okuyabilen, futbolcularla ağabey - kardeş havası içinde olan ve kolay kolay kadro değiştirmeyen bir teknik adamdır. Dün akşam bunları bir kez daha gözlemledim. Geçen yıldan kalan oyuncularını iskelet kadro olarak bünyede tutmuş, birçoğunu da oynatıyor. Kalede Emrullah’dan vazgeçmiyor. Prandelli gibi İsmail hoca da 2savunma kanadını değiştirip Okan ve Bülent’e teslim etti. Başarılı bir maç çıkardılar. Geçen yıl patentli Aykut ve Jabbie de orta sahayı ayakta tuttular. Ustalar da işi bitirdi. Balıkesir bu boş tribünlere oynamamalı. O çılgın taraftarını ne yapıp edip tribünlere çekmeli...  


Yazarın Son Yazıları

Kadıköy’e Yetmez 28 Şubat 2015
Balıkesir Celta Vigo mu? 17 Şubat 2015
Derbi Bu İşte!.. 5 Ocak 2015
Prandelli Mağdurları 14 Aralık 2014
Hamza Hoca Dopingi! 7 Aralık 2014
Futbolcuların Maçı 30 Kasım 2014
Umudun Tükenişi 27 Kasım 2014
Üzülmeye Gerek Yok 5 Kasım 2014
Tribünleri Mest Etti 19 Ekim 2014