Grand Theft Auto 6 hakkında şimdiye kadar 'sızdırılan' bütün bilgiler

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto'nun (GTA) yeni oyunu GTA 6 oyunun yapımcısı Rockstar Games'in açıklamalarına göre yakın bir tarihte tanıtılacak. İşte tanıtımdan önce GTA 6 hakkında sızdırılmış bütün bilgiler...

Yayınlanma: 27.11.2023 - 16:40
Grand Theft Auto 6 hakkında şimdiye kadar 'sızdırılan' bütün bilgiler
Abone Ol google-news

Son on yılın en büyük oyunu olan Grand Theft Auto V'in ardından, Rockstar Games'in merakla beklenen devam oyunu Grand Theft Auto 6 (GTA 6) için yeni gelişmeler yaşanıyor. İşte şu ana kadar bilinenler:

GTA 6 FRAGMANI:

Rockstar Games, GTA 6 için yeni bir fragmanın Aralık ayında yayınlanacağını duyurarak hayranları heyecanlandırdı. Fragmanın, şirketin 25. yıldönümüne denk gelmesi bekleniyor. Fragmanın yayın tarihi henüz açıklanmasa da, 7 Aralık'ta düzenlenecek olan 2023 Oyun Ödülleri sırasında yayınlanabileceği hakkında iddialar bulunuyor.

Rockstar Games Başkanı Sam Houser, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Aralık ayının başlarında bir sonraki Grand Theft Auto'nun ilk fragmanını yayınlayacağımızı bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu deneyimleri hepinizle paylaşacağımız daha uzun yıllar için sabırsızlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

GTA 6 ÇIKIŞ TARİHİ:

GTA 6 için henüz resmi bir çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da, bazı oyun habercilerinin tahminlerine göre 2025 yılında çıkış yapacak. Rockstar'ın sahibi Take-Two'nun CEO'su ve Başkanı Strauss Zelnick, şirketin 2025 mali yılında önemli başarılar elde etmeyi planladığını belirtti. Bu durum, GTA 6'nın en geç Mart 2025'e kadar piyasaya sürülebileceği anlamına gelebilir.

GTA 6 HARİTASI VE OYNANIŞ:

Bloomberg'de yer alan habere göre, GTA 6'nın haritası, serinin önceki oyunu GTA Vice City'deki gibi Miami'de geçecek. Oyun, 2000'lerin ikonik oyunu GTA Vice City'ye geri dönerek, daha fazla iç mekan ve büyük bir harita sunacak. İddialara göre, oyunun ana karakterleri arasında Bonnie ve Clyde adında bir çift bulunacak. Bu durum eğer gerçekleşirse serideki ilk oynanabilir kadın karakter eklenmiş olacak.

GTA 6 haritasının, önceki oyundan daha büyük olması bekleniyor ve Florida'nın simge yapılarını içerebileceği düşünülüyor. GTA 6 Reddit sayfasında yapılan analizlere göre, harita GTA V'in Los Santos'undan daha geniş olacak ve Florida'nın diğer eyaletlerine ziyaret imkanı sunacak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon