Volkswagen araçlarına kendi mağazasını getiriyor

Alman markası Volkswagen, ürettiği otomobillere ilişkin yeni bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Volkswagen, kendi bünyesinde bulunan bütün araçlara kendi mağaza uygulamasını getireceğini açıkladı.

Yayınlanma: 02.03.2023 - 16:33
Volkswagen araçlarına kendi mağazasını getiriyor
Abone Ol google-news

Akıllı arabalar son yıllarda giderek artmaya başladı. Kullanıcılar, arabalara entegre edilen programlar sayesinde araç içinde Spotify, YouTube gibi uygulamaları kullanabilirken; Volkswagen bu uygulamaları kendi bünyesine adapte bir şekilde yapmaya hazırlanıyor. 

Volkswagen grubu tarafından yapılan açıklamalara göre artık araçlarının hepsinde "Volkswagen Mağaza Uygulaması" bulunacak. Bu uygulama sayesinde araç sahipleri, Spotify, YouTube, Amazon Music, TikTok gibi popüler uygulamalara kolayca erişebilecek. Ayrıca mağaza uygulamasını kullanarak araç sahipleri, hava durumu, video konferans, podcast, oyun, haber, akıllı ev entegrasyonu uygulamalarına da erişim sağlayabilecek. 

UYGULAMA NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

Volkswagen grup tarafından yapılan açıklamalara göre uygulama 2023 yılının yaz aylarında kullanıma sunulacak. İlk aşamada 2023 model Audi A4, A5, Q5, A6, A7, A8, Q8 e-tron ve e-tron GT modellerinde bulunacak.

Volkswagen bünyesinde yer alan yazılım şirketi Cariad'ın CEO'su Dirk Hilgenberg, "Bu, segilemek istediğimiz yeni bir dijital deneyim seviyesi. Üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine gelince, özellikle oyun ve eğlence açısından heyecan verici bir deneyim yaratmak için onlarla birlikte çalışabiliriz" açıklamasında bulundu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler