Savunma Bakanlığı'ndan F-16 açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, Senatör Rand Paul'un Türkiye’ye F-16 satışının engellenmesi için Kongre'ye sunduğu tasarıyı değerlendirdi. Yetkililer, "Herhangi bir olumsuzluk beklenmemektedir" açıklamasında bulundu.

Yayınlanma: 08.02.2024 - 12:49
Savunma Bakanlığı'ndan F-16 açıklaması
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD Kongresi’ne sunulan Türkiye’ye F-16 satışını engellemeye yönelik öneri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlıktaki basın bilgilendirme toplantısında, "Kongredeki sessizlik süreci devam etmektedir. Bu süreçte herhangi bir olumsuzluk beklenmemektedir” ifadelerini kullandı. 

ABD Senatosu'nda, Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul tarafından Türkiye’ye F-16 satışının engellenmesi için Senato Dış ilişkiler Komisyonu’na bir karar tasarısı sunulmuştu.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un, 26 Ocak 2024 tarihinde Türkiye’ye yönelik yayımladığı "23 milyar dolarlık F-16 Blok 70 tedariki" bildirimine yapılan itirazın kabul edilmesi için ABD Temsilciler Meclisi ve Senato'da çoğunluğun onayı gerekiyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler