Altın fiyatları güne nasıl başladı? Gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 21 Mayıs 2024 altın fiyatları...

Altının gramı, güne düşüşle başlamasının ardından 2 bin 503 lira seviyesinde işlem görüyor. İşte çeyrek altın, Cumhuriyet altını ve ons altın fiyatları...

Yayınlanma: 21.05.2024 - 11:52
Altın fiyatları güne nasıl başladı? Gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 21 Mayıs 2024 altın fiyatları...
Abone Ol google-news

Altının gram fiyatı, yeni güne değer kaybıyla başlamasının ardından saat 11.45 itibarıyla Foreks piyasalarında 2 bin 503 lira seviyesinde bulunuyor.

Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 4 bin 105 liradan, Cumhuriyet altını 16 bin 887 liradan satılıyor.

Dün 2 bin 450 doları test ederek rekor tazeleyen altının ons fiyatı, şu sıralarda 2 bin 416 dolardan alıcı buluyor.

KÜRESEL PİYASALAR

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin "temkinli" sözle yönlendirmelerinin ardından küresel piyasalarda karışık bir seyir izlendiğini belirterek, banka yetkililerinin bugün de devam etmesi beklenen açıklamalarının yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın yapacağı konuşmanın yatırımcıların odağına yerleştiğini dile getirdi.

Fed'in bu yıl ilk faiz indirimini gerçekleştireceğine ilişkin iyimserliğin sürmesine karşın banka yetkililerinin söz konusu indirime dair aceleci davranılmaması gerektiğini vurgulamaya devam etmeleri fiyatlamaları zorlaştırıyor.

Fed yetkililerinin hafta boyunca sürmesi beklenen açıklamalarının takip edileceğini ifade eden analistler, yarın yayımlanacak bankanın son toplantısına ilişkin tutanaklardan Fed'in gelecek dönemki para politikasına dair ipuçları aranacağını bildirdi.

Analistler, bugün ayrıca yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde cari işlemler ve dış ticaret dengesi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 400 ve 2 bin 380 doların destek, 2 bin 470 ve 2 bin 500 dolar seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon