Foça’da turizmi denizanası vurdu, plajlar boş kaldı

İzmir’in turistik ilçesi Foça’da, bazı sahillerde görülen denizanası istilası kentte adeta turizmi vurdu, plajlar boş kaldı.

Yayınlanma: 21.08.2023 - 14:17
Foça’da turizmi denizanası vurdu, plajlar boş kaldı
Abone Ol google-news

Foça’da denizanası istilası devam ederken, yurttaşların tedirginliği de devam ediyor. Turistik ilçede denizanaları hemen hemen her sahilde görülürken, kente gelen vatandaşlar denize girmemeyi tercih ediyor. Bu durum plajları boşaltırken, zaman zaman denizanalarına temas nedeniyle hastanelere başvurularında sürdüğü bildirildi.

“VÜCUDUNDA KIZARIK YARALAR OLUŞTU”

Yüzerken kızı denizanası ile temas eden Fahriye Sezer, "Bu zamana kadar Foça’da böyle bir durum yaşamadık. Her yaz gayet tertemiz denizimiz. Sezon boyunca gönül rahatlığı ile denize girebiliyorduk, fakat bu sene denizanası istilası oldu. Denizanası kızıma denk geldi, yüzerken ayağının altından çıkardılar. Denizden çıkarırlarken bütün vücudunda kızarık yaralar oluştu. Krem sürdük bir gün sonra atlattık; fakat bir daha denize giremedik" diye konuştu.

“30 SENEDİR İLK DEFA”

Foça’da yazlık evi olan Hayrullah Özkasap da, "Yazları Foça’da geçiriyorum, aşağı yukarı 30 senedir ilk defa böyle karşılaşıyorum. İlk defa bu kadar bol denizanasına rastladım bütün sahili kaplamış. Karaya, sahile vurmuş denizanaları var. Denizin içinde denizanaları mevcut" şeklinde konuştu.

Foça’da yaşayan Coşkun Sarıdemir de, şöyle devam etti:

"10 Senedir Foça’da yaşıyorum. Yaz kış buradayım, 15 gündür bu denizanaları bu sene çok oldu. Vatandaşlar tedirgin oluyor, denize girmiyorlar."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler