Giulia Quadrifoglio, "2023'ün En Heyecan Verici Performans Otomobili" seçildi

"En Heyecan Verici Performans Otomobili" ödülü ikinci kez Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'ya gitti.

Yayınlanma: 03.02.2023 - 10:59
Abone Ol google-news

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, "2023 What Car? Yılın Otomobili Ödülleri"nde ikinci kez "En Heyecan Verici Performans Otomobili" seçildi.

Tofaş açıklamasına göre, dünya yollarıyla buluştuğu günden bugüne sportif sedan otomobiller arasında teknoloji ve performans referansı olarak gösterilen Giulia Quadrifoglio, aynı zamanda Alfa Romeo'nun sportif ruhunun simgesi olan Quadrifoglio logosunun değerlerini yansıtıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen What Car? Editörü Steve Huntingford, bazı performans otomobillerinin, kullanım maliyetleri ve pratiklik arasındaki orta noktayı aşmaya çalışırken, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'nun kullanılan her kilometrede ayrı haz verdiğini belirterek, "Otomobilin çekiciliğinin büyük bölümü, özellikle Yarış modundaki sesiyle baş döndüren 2,9 litrelik V6 benzinli motorunda yatıyor. Ayrıca, Quadrifoglio, şaşırtıcı derecede çevik, güvenli ve dengeli kullanım özellikleriyle limitleri güvenle keşfetmenizi sağlıyor ve bu yönüyle de çok daha fazla keyif veriyor" ifadelerini kullandı.

Giulia Quadrifoglio'nun What Car? tarafından ödüllendirildiği 2023, tarihi "Quadrifoglio" logosunun da 100'üncü yıldönümü olmasıyla ayrı bir anlam kazandı.

DÖRT YAPRAKLI YONCA

Quadrifoglio (Dört Yapraklı Yonca), Alfa Romeo'nun 1923 Targa Florio'daki büyük zaferi vesilesiyle marka tarihinin bir parçası olmuştu. 1923 yılındaki 14. Targa Florio yarışında kullanılan Alfa Romeo RL'nin özel "Corsa" versiyonu, otomobilin tasarımındaki en ince ayrıntılara kadar büyük bir özen gösterilerek hazırlanmıştı.

Ayrıca, araca şans getirmesi için dört yapraklı yonca figürü eklenmişti.

Zaferle sonuçlanan yarış sonrasında Alfa Romeo, üreticiler arasında zirveye çıktı ve o tarihten günümüze dört yapraklı yonca "Quadrifoglio", Alfa Romeo ile bütünleşti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler