Son dakika... Rekabet Kurumu duyurdu: E-ticaret devlerine soruşturma

Son dakika haberi... Rekabet Kurumu, e-ticaret devleri Amazon Türkiye, Trendyol ve Hepsi Burada hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Yayınlanma: 15.11.2023 - 18:55
Son dakika... Rekabet Kurumu duyurdu: E-ticaret devlerine soruşturma
Abone Ol google-news

Rekabet Kurumu'ndan dev şirketler için soruşturma kararı. Yapılan açıklamada Amazon Türkiye, Trendyol ve Hepsiburada hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıkamaya göre, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ’ye yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ’ye yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.10.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; otomatik fiyatlandırma mekanizması uygulayan D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ ve Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-49/940-M sayı ile karar vermiştir."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler