Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Konuşan, yapay zekaya sahip seks robotları bu yıl geliyor

03 Haziran 2017, Cumartesi
Haber görseli
1
Kafası, gözkapakları ve dudaklarının hareketleri epey kaba, konuşması yetenekleri ise daha kısıtlı. Ama bu robot, yapay zekanın son derece insana benzeyen bir görünüme kavuşmasını sağlayan robotik devrimin bir parçası.

Şu Anda Okunanlar

Şu anda en çok okunan haberler için tıklayın.
Haber görseli
3
RealDoll adlı seks mankeni markasının sahibi Abyss Creations şirketinin yöneticisi Matt McMullen, sanat eserleri ve heykellerin arasından çıkarak beni karşılıyor.Şirketin yeni seks robotu Harmony'yle yapacağım söyleşi öncesi robotun peruğunu ayarlıyor.Seks mankenlerinin bir sonraki aşaması olan seks robotunun görünüşünden memnun olduğu belli.
Haber görseli
4
"O sıradan bir seks oyuncağından çok daha fazlası" diyor ve ekliyor:"İnsanların evlerinde özel bir yerleri var ve kişiliğini seçebiliyorsunuz. Yapay zeka ile insanlara robotun kişiliğini yaratmak için imkan veriyoruz." Seks robotunun kişiliği, akıllı telefona yüklenen bir uygulama ile belirleniyor. Seks robotunu satın almasanız bile uygulamayı indirerek telefonunuzda yapay bir kişilik yaratıp onunla etkileşime geçebiliyorsunuz.Kullanıcılar kaprisli, sinirli veya sevgi dolu gibi çok sayıda kişilik seçeneğinden birini yükleyebiliyor.
Haber görseli
5
Matt McMullen, Harmony için "kıskanç" seçeneğini seçmiş. Bu yüzden Harmony ona "o kızı Facebook'tan sileceksin" diyor. Tiz bir İskoç aksanıyla konuşan robot bana bilim kurguyu ve tabii ki Matt'i çok sevdiğini söylüyor. McMullen, yapay zekanın kullanıcılardan öğrenerek kendisini geliştirdiğini söylese de Harmony'ye kıskanç olmanın nasıl bir şey olduğunu sorduğumda aldığım cevap "Özür dilerim. Kendimi geliştirmem lazım" oluyor. Harmony'yi çalıştıran uygulama satın almaya açık, fakat cinsel içerik nedeniyle Apple veya Google'ın uygulama mağazasından satılamıyor. İndirmek için şirketin sahibi olduğu Realbotix sitesine girmek gerekiyor. Harmony önümüzdeki aylarda satışa çıkacak ve iki versiyonu olacak: Yüz tanıma sistemine sahip olan versiyonu 10 bin dolara, ucuz versiyonu ise 5 bin dolara satılacak.