<span>&lt;video:964540&gt;</span>
1
<video:964540>

Cumhuriyet'i susturma davasında Mahkemenin açıkladığı hükme göre, Akın Atalay'ın tahliyesine, Turhan Günay, Bülent Yener ve Günseli Özaltay hakkında beraat kararı verildi. Mahkemede Cumhuriyetçilere ceza yağdı. Kararın ardında tahliye edilen gazetemizin icra kurulu başkanı Akın Atalay 543 gün sonra Cumhuriyet gazetesine geldi... Gazetemizin Şişli'deki merkezinde tören düzenlendi. Törende konuşma yapan Atalat;"yola kaldığımız terden devam edeceğiz" dedi.

"Yola kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sanıyorum bizi alıp bize ders vermek isteyenler boylarının ölçüsünü aldılar almaya da devam edecekler ama biz bunu bir kin inrtikam duygusuyla değil, onlara haddini bildirmek duygusuyla değil. eskiden yaptığımız gibi gazetecilik ilkelerine sadık kalarak, korkmadan çekinmeden. inatla ısrarla devam edeceğiz.Aranızda bulunmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. bizim moralimizi hiçbir şey bozamaz. Dünkü karar da sadece bizim yargılananların değil bu gazetenin şeref madalyasıdır. 94 yıllık anlamlı logo bizi korudu. bundan sonra da korumaya devam edecek. onun adına yakışır şekilde yayıncılık yapmaya, eğlenerek gülerek, ağız dolusu gülerek kahkaha atarak yayıncılık yapmaya devam edeceğiz."
2
Cumhuriyet'i susturma davasında Mahkemenin açıkladığı hükme göre, Akın Atalay'ın tahliyesine, Turhan Günay, Bülent Yener ve Günseli Özaltay hakkında beraat kararı verildi. Mahkemede Cumhuriyetçilere ceza yağdı. Kararın ardında tahliye edilen gazetemizin icra kurulu başkanı Akın Atalay 543 gün sonra Cumhuriyet gazetesine geldi... Gazetemizin Şişli'deki merkezinde tören düzenlendi. Törende konuşma yapan Atalat;"yola kaldığımız terden devam edeceğiz" dedi. "Yola kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sanıyorum bizi alıp bize ders vermek isteyenler boylarının ölçüsünü aldılar almaya da devam edecekler ama biz bunu bir kin inrtikam duygusuyla değil, onlara haddini bildirmek duygusuyla değil. eskiden yaptığımız gibi gazetecilik ilkelerine sadık kalarak, korkmadan çekinmeden. inatla ısrarla devam edeceğiz.Aranızda bulunmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. bizim moralimizi hiçbir şey bozamaz. Dünkü karar da sadece bizim yargılananların değil bu gazetenin şeref madalyasıdır. 94 yıllık anlamlı logo bizi korudu. bundan sonra da korumaya devam edecek. onun adına yakışır şekilde yayıncılık yapmaya, eğlenerek gülerek, ağız dolusu gülerek kahkaha atarak yayıncılık yapmaya devam edeceğiz."
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13