"20 yaşındaki Mahir Çetin, 'Pis Kürt' denilerek öldürüldü"

Antalya'da bir grubun saldırısına uğrayan 20 yaşındaki Mahir Çetin, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Olaya tanıklık eden genç Mahir'in kuzeni, grubun kendilerine "Pis Kürtler" diyerek saldırdığını öne sürdü.

Yayınlanma: 08.09.2014 - 13:05
Abone Ol google-news

Antalya'da bir grubun saldırısına uğrayan Mahir Çetin isimli genç, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Olaya tanıklık eden 20 yaşındaki Mahir'in kuzeni Vedat Çetin, 20-30 kişilik bir grubun "Pis Kürtler" diyerek kendilerine saldırdığını iddia etti.

DİHA'da yer alan habere göre olay 3 Eylül akşamı Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşandı. Bir otelde çalışan 20 yaşındaki Mahir Çetin ve Vedat Çetin, 20-30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Mahir Çetin, kurtarılamadı. Ölümü ardından hazırlanan otopside Çetin’in darp sonucu beyin kanaması geçirmesine bağlı olarak hayatını kaybettiği kaydedildi. Olayla ilgili Kaş Emniyet Müdürlüğü’nce 7 kişi gözaltına alınırken saldırganlardan bir kişi tutuklandı.

TUNCEL, VALİLİĞİN AÇIKLAMASINI PAYLAŞTI

Olayla ilgili olarak HDP Milletvekili Sebahat Tuncel de Twitter'dan bir açıklama yaptı. Tuncel açıklamasında, "Valilik alkollü iki grubun arasında çıkan kavga nedeniyle ölüm yaşandığını, adli bir vaka olduğunu, gerekli işlemlerin yapıldığını ifae ediyor" ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler